№04 Квітень 2016 року → У вільний час

Фокус: Режим релаксації

Віолетта ЛОБАН

Усім відомо, що найкращий спосіб розслабитися — це не напружуватися. Оскільки така опція в силу об’єктивних причин юристам недоступна, їм доводиться застосовувати інші методи відновлення сил

АКТИВНИЙ ВІДПОЧИНОК

Юлія КИРПА,

партнер ЮФ AEQUO

Як відомо, найкращий відпочинок — це зміна виду діяльності. Саме тому я віддаю перевагу активним способам відпочинку. Вони особливо допомагають зняти стрес та напруження після виснажливого робочого тижня, відновити емоційну рівновагу та зміцнити здоров’я.

Останнім часом яхтинг став моїм найбільшим захопленням. Він чудово підходить для активного відпочинку і сприяє здобуттю нових знань та загартуванню організму. Вода, сонце та свіже повітря дають змогу повністю відволіктися від щоденної метушні.

У нашому суспільстві сформувався стереотип щодо сприйняття яхтингу як одного з атрибутів «солодкого» життя, що вимагає значних фінансових витрат. Проте це не так. Орендувати невелику яхту можна за досить незначну суму, а місць, що ідеально підходять для того, щоб попрактикуватися в ролі капітана, достатньо навіть поблизу Києва.

Мої вихідні в період з квітня по листопад проходять в одному з яхт-клубів на Київському водосховищі (яке також іменується «Київським морем»). Це — чудова акваторія, яка, нарівні з Чорним та Азовським морями, дозволила Україні зайняти сильні позиції в списку провідних вітрильних країн світу.

Для тих, хто погоджується зі мною, що відпочинок на воді — це не тільки пляж, буде цікаво дізнатися, що в Києві є декілька вітрильних шкіл, які готують шкіперів за міжнародними програмами IYT (International Yacht Training) або ISSA (International Sailing School Association). Теоретичний курс підготовки займає близько місяця. Після цього знадобиться приблизно 10 днів практики на морі, де професійні інструктори навчать основним практичним аспектам керування яхтою та ходінню під вітрилом.

Мені допомогли стати шкіпером у київській школі Marinero. Ліцензія IYT Bareboat Skipper, отримана за результатами іспиту, зробила мене повним господарем власного життя в контексті подорожей — дала змогу самій вирішувати, які місця відвідати і в якому темпі подорожувати. Наступним кроком для мене буде участь у вітрильних перегонах, до яких я зараз активно готуюся.

 

ДЖЕРЕЛА ІНДІЇ

Олександр ОНІЩЕНКО,

керуючий партнер АК «Правочин»

Як відомо, немає нічого легшого, ніж відчувати себе постійно зай­нятим. Доволі часто це перетворюється на стиль життя сучасної ділової людини. Ми звикли жити, перебуваючи в постійному стресі та напруженні, і, як стверджують лікарі, це перетворюється в своєрідний допінг для мільйонів людей. Парадокс, але надмірна зайнятість для багатьох стала водночас і додатковим драйвом. Визнаю, що я був саме серед таких «хворих», проте знайшов для себе спосіб заспокоєння і релаксації. А тому серед своїх численних хобі (робота не враховується) зконцентрувався на подорожах до Індії як засобу наповнити життя нереально яскравими емоціями, познайомитись з цікавими людьми та, зрештою, доторкнутися до вічності. Навіть місяць-два, проведених у цій країні, в спілкуванні з місцевими, в пізнанні дивовижного світу стародавніх культур здатні змінити тебе і твій світогляд.

Звернув увагу, що я абсолютно не самотній у своїх прагненнях до спокою та релаксу. Десятки тисяч людей з аналогічною метою відвідують Індію щороку. Їхні сяючі очі й усміхнені обличчя можна часто побачити в аеропорту по дорозі додому. Знаю й таких, які залишили буденність життя і постійні клопоти зайнятої людини, оселившись в Індії. Країна сприймається далеко не кожним, але й нікого не залишає байдужим. Архітектурні пам’ятки, багата культурна традиція, різнобарвність і різноманітність життя, аюрведа і медитативні практики — кожен знайде щось собі до смаку і кожен залишить частину цієї країни в своєму серці. Індія — незабутня і вражаюча, саме вона останнім часом для мене стала джерелом відновлення енергії та душевних сил.

 

ДОСЯГТИ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ

Антон КАГАНЕЦЬ,

старший юрист ЮК Prove Group

На мій погляд, і це доволі поширена думка, головне у відпочинку — максимально переключатись та змінювати діяльність. Особисто для мене найкращим відпочинком є фізична (бажано спортивна) активність, яка захоплює всю увагу на 100 % і прос­то не дає можливості мозку думати про роботу, суди, договори, клієнтів та інше. Дуже добре з цим справляється лижний спорт, оскільки, коли ти набираєш швидкість, поруч перешкоди, а попереду — різкий спуск чи поворот траси, ти не думаєш більше ні про що, і це, беззаперечно, перезавантажує.

Звичайно, в наших широтах лижний спорт не може забезпечити щотижневе відновлення і необхідно знаходити альтернативи. Тож це — спортзал, болдерінг або ж звичайний біг. Перші десять хвилин з голови ще не йдуть буденні думки, але в якийсь момент ти знову відключаєшся, особливо якщо бігаєш в якомусь гарному місці. Бігова доріжка в залі не дає змоги цього зробити, тому більше подобається бігати саме на вулиці. Тим паче, що у Києві є безліч гарних місць для пробіжок.

Звичайно, часто важко змусити себе бігти, але можна мотивувати себе участю у благодійному або іншому забігу. Зареєструвався — і вже незручно відмовлятись, а кожна пробіжка — це не просто так, а крок до кращого результату. На щастя, благодійних забігів зараз дуже багато.

Проте найбільше я люблю і лижі, і біг за те, що вони забезпечують глибокий і тривалий сон. А без цього жодні мантри не допоможуть відпочити.

 

СПІЛКУВАННЯ З ПРИРОДОЮ

Оксана КРИЖАНІВСЬКА,

партнер, адвокат ALEXANDROV&PARTNERS

На жаль, коли у професійній діяльності прагнеш досягати все нових вершин, відпочинок — це та річ, на яку залишається найменше часу. Важливо вміти максимально регенерувати сили за короткі проміжки часу.

Для такої регенерації сил особисто мені потрібен один день на тиждень, але день, виділений лише для відпочинку та улюблених справ, жодного офіційного спілкування, жодної роботи.

Якщо ж дивитися на питання більш глобально, то найкращим способом відпочити вважаю подорожі, під час яких є можливість насолоджуватися прекрасними краєвидами. Подорожі на природі, бажано в екзотичні країни. Жодні екскурсії у найвідоміші місця світу не замінять гармонійне та спокійне спілкування з природою.

Проте мало хто з нас у сучасному світі може собі дозволити довгострокові відпустки. Я не виняток. Тому задоволення від подорожі отримую не лише протягом 10—12  днів відпустки, а й весь час — доки обираю напрямок подорожі, готуюся до неї, а потім насолоджуюся дорогою. Коли опиняюся в літаку, мене зігріває думка «нарешті добігла» й солодке очікування нових горизонтів.

А в робочому процесі чудову регенерацію отримую, коли роблю щось добре для компанії та членів нашої команди: організовую цікаві заходи, вітання-сюрпризи тощо.

 

КОМАНДНИЙ РЕЛАКС

Марта МРУЦЬ,

провідний фахівець у сфері корпоративного права ЮК Tsykhonya Lawyers

Юристи компанії Tsykhonya Lawyers у рамках внутрішнього проекту «Вечір важкого дня» використовують різні способи релаксації.

Керуючий партнер Денис Цихоня, щоб відпустити накопичену протягом дня негативну енергію, відвідує секцію тайського боксу. На його думку, крім корисних фізичних навантажень, у занятті тайським боксом є психологічна складова. У процесі тренувань людина стає більш стресостійкою, впевненою у собі та в своїх можливостях. Це позитивно позначається на спілкуванні з клієнтами і співробітниками, на прийнятті рішень і результатах роботи загалом.

Головний спеціаліст компанії Tsykhonya Lawyers у сфері комерційного права Євген Яковенко для підтримки стійкості до стресу періодично відвідує тир. Весь негатив, який міг би виплеснутися на колег або клієнтів, залишається в тирі. А потрапляння в «яблучко», як і досягнення професійних цілей, дає відчуття задоволеності.

Що ж стосується жіночої частини колективу, то не обійшлося без оригінальних підходів.

Головний спеціаліст компанії у сфері ЗЕД Ксенія Яковенко бере участь у сеансах іпотерапії. Спілкування з великими, сильними і добрими кіньми, як стверджує Ксенія, знімає стрес, підвищує рівень оздоровлюючих гормонів радості, зміцнює віру в свої сили.

Якщо ж немає можливості та часу для спеціальних занять, найкраще зняти стрес і відновити бадьорість допомагає свіже повітря! А що ж може бути краще за спільну прогулянку біля моря!?

Що до мене, то я раджу відновлювати внутрішню гармонію за допомогою катарсису. Для дуже сильних вольових людей, яким особливо важко розслабитися, визнати свої труднощі і відпустити їх, хорошим методом є сльозотерапія.

-->