Світ: Новини звідусіль

 

Влада Нідерландів закриє п’ять тюрем через брак ув’язнених

Уряд Нідерландів планує закрити ще п’ять тюрем у найближчі кілька років у зв’язку з падінням рівня злочинності в країні, повідомляє портал Dutchnews. За підсумками минулого року, у країні було закрито 19 в’язниць.

За словами міністра юстиції Нідерландів Арда ван дер Стера, таким чином уряд намагається скоротити витрати на сотні порожніх тюремних камер. Після того, як торік було закрито 19 в’язниць, міністерство заявляло, що не планує подальші обмеження. У разі якщо будуть закриті ще п’ять тюрем, це призведе до скорочення 1 900 робочих місць, а близько 700 осіб переведуть на так звані рухливі позиції.

Згідно зі статистикою, рівень злочинності знижувався в середньому на 0,9 % в останні роки, що, як очікується, означатиме, що 3 000 тюремних камер і 300 місць позбавлення волі для молоді будуть з надлишком відповідати вимогам держави протягом наступних п’яти років. При цьому кілька років тому влада Нідерландів почала здавати їх в оренду своїм сусідам — Бельгії та Норвегії, в яких, навпаки, не вистачає камер.

Причин падіння рівня злочинності кілька. Одна з них — старіння населення, люди похилого віку рідше скоюють злочини. Крім того, різко скоротилася кількість тяжких злочинів. Влада не саджає до в’язниці за злочини без жертв, при цьому частіше контролює переміщення правопорушників за допомогою електронних браслетів і приділяє велику увагу їхній реабілітації.

 

У кримінальних судах Великої Британії дозволили відеотрансляцію засідань

У кримінальних судах Великої Британії буде дозволена телевізійна зйомка судових засідань з метою підвищення прозорості судової системи. Про це оголосили міністр юстиції Шайлеш Вара і старший суддя Лорд Томас, передає BBC News. За даними британської телерадіокорпорації, це перший випадок в історії Сполученого Королівства, коли влада дозволить проводити відеозйомку при розгляді кримінальних справ у коронних судах (Crown courts).

Очікується, що телетрансляція судових слухань проводитиметься у восьми інстанціях — Верховному суді у кримінальних справах в Лондоні, а також семи судах у Саутворці, Манчестері, Бірмінгемі, Брістолі, Ліверпулі, Лідсі та Кардіффі.

Міністр юстиції наголосив, що об’єктом зйомок може бути тільки суддя під час оголошення вироку. Усіх інших учасників процесу та присутніх у залі суду — приставів, підсудних, жертв злочинів, свідків і адвокатів — знімати буде заборонено.

На думку Вари, введення таких заходів допоможе підвищити відкритість і доступність у судах Сполученого Королівства. «Трансляція винесення вироку дасть змогу аудиторії на власні очі побачити і почути рішення судді», — зазначив глава Мін’юсту.

Запропонована ініціатива тепер повинна бути схвалена британськими парламентаріями.