Світ: Новини звідусіль

У США склали список країн — порушниць прав інтелектуальної власності

У пріоритетному наглядовому списку США зазначені 11 країн: Алжир, Аргентина, Китай, Росія, Індія, Чилі, Індонезія, Кувейт, Таїланд, Україна і Венесуела, повідомляє агентство Associated Press.

У 2016 році з переліку були виключені Еквадор та Пакистан. За інформацією AP, це пов’язано з тим, що еквадорська влада відновила систему кримінальних покарань за виробництво контрафактної продукції, а Ісламабад сформував суд з питань інтелектуальної власності.

Агентство відзначає, що влада США щорічно складає перелік країн, які повинні піддаватися більш ретельному контролю у зв’язку із наявними до них претензіями у галузі дотримання прав інтелектуальної власності. При цьому Вашингтон залишає за собою право подавати скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ) у разі визнання подібних порушень, а також вводити санкції до таких держав.

 

У 2015 році британці не заплатили 880 млн дол. США штрафів

У Великій Британії за минулий рік учасники судових процесів не виплатили 612 млн фунтів стерлінгів (близько 880 млн дол. США) штрафів. Такі дані містяться у звіті Служби судів і трибуналів Її Величності (HMCTS), повідомляє Law Gazette.

Цю доповідь було опубліковано у відповідь на запит газети, зроблений на підставі закону про свободу інформації.

У документі зазначається, що у 2014 році британці заборгували відомству 557 млн фунтів стерлінгів (близько 800 млн дол. США).

Law Gazette пише, що ця сума включає штрафи, накладені на учасників процесів у магістратських і коронних судах Сполученого Королівства, судові витрати, компенсації, які повинні бути виплачені потерпілим, а також судові збори на користь жертв злочинів.

Разом із тим, відзначають у HMCTS, збільшення суми невиплачених штрафів і витрат відбувається на тлі скорочення чисельності агентів зі стягнення заборгованості. За даними газети, в 2014 році кількість співробітників таких служб становила 1 324 особи, до 2015 року вона скоротилася до 1 120.

У документі також говориться про скорочення фінансування служби зі стягнення заборгованості: з 44,3 млн фунтів стерлінгів (63,6 млн дол. США) у 2014—2015 роках до 42,9 млн фунтів стерлінгів (61,6 млн дол. США) у 2015—2016 роках.