Презентація: Оптимістичний прогноз

Під час круглого столу із досить надихаючою назвою «M&A в Україні: передумови для оптимізму», що відбувся 21 квітня 2016 року та зібрав представників бізнесу, держсектора, юрисконсультів та, само собою, журналістів, говорили про зростання ділової активності, збільшення кількості угод, перспективи угод за участю інвестиційних фондів, реформи, що мають підвищити інвестиційну привабливість країни, плани з приватизації, зміну підходів АМКУ до видачі дозволів на концентрацію тощо. Крім того, учасники круглого столу мали можливість обговорити й інші актуальні питання з представниками ключових українських відомств, так чи інакше відповідальних за інвестиційний клімат — головою АМКУ Юрієм Терентьєвим та головою ФДМУ Ігорем Білоусом.

Але основною темою обговорення стали результати дослідження ринку M&A в Україні (Open for Business: M&A in Ukraine), який юридична фірма AEQUO провела спільно з британським виданням Mergermarket. Презентуючи результати свого дослідження, партнери фірми Анна Бабич та Денис Лисенко зазначили, що вони очікують збільшення інвестицій до України вже цього року, а загалом ознаки відновлення економіки України помітні вже, починаючи з вересня 2015 року. Крім того, збільшилася і кількість запитів клієнтів фірми у сфері M&A як від українських, так і від іноземних компаній.

 

Серед ключових висновків звіту треба виділити такі:

• Найбільша кількість угод спостерігається у фінансовому секторі. У 2014—2015 роках його частка у грошовому еквіваленті склала 43 % від усього ринку M&А, збільшившись з 7 % у 2013—2014 роках. У 2016-му очікуються нові угоди у фінансовому секторі, оскільки консолідація банківського сектора продовжується.

• Енергетика, гірничодобувна промисловість та комунальне господарство — другий за величиною сектор за сукупною сумою угод. Його обсяг у 2014—2015 роках склав 29 % у грошовому еквіваленті та 13 % за кількістю угод. Приватизація, угоди з проблемними активами та зусилля, спрямовані на заміну постачань російського газу, виступлять основною рушійною силою у цьому секторі.

• Сфера телекомунікацій, медіа і технологій (ТМТ) відіграє важливу роль в активізації ринку злиттів та поглинань, зокрема завдяки успіхам українських ІТ-стартапів, що роблять галузь привабливою як для інвестиційних фондів, так і для стратегічних інвесторів.

• За останні п’ять років темпи зростання електрон­ної комерції перевищили 30 % (у доларах США), та, як і раніше, зберігається значний потенціал подальшого розвитку цього сегменту, оскільки використання Інтернету і частка купівель через Інтернет у цілому залишається істотно нижчою, ніж у регіоні.

Звіт у повному обсязі наразі можна знайти на сайті www.aequo.com.ua.