Репортаж: На захисті бізнесу

У квітні 2016 року юристи, інхаузи, представники бізнесу та інші зацікавлені у захисті своїх та клієнтських інтересів особи мали можливість обмінятися досвідом одразу на трьох форумах видавництва «Юридична практика»

Розпочався форумський марафон 13 квітня з ІІІ Міжнародного податкового форуму, головним партнером якого став МПЦ EUCON. Говорили про міжнародне податкове регулювання, особливості податкових режимів європейських юрисдикцій (крізь призму експортно-імпортних операцій), зокрема про особливості оподаткування у Німеччині, Польщі, Словаччині, Австрії та Чехії, актуальні проблеми української системи оподаткування, кримінально-правові ризики податкових відносин, міжнародне податкове планування та структурування українського бізнесу, а також судову практику у спорах з ДФС.

20 квітня настав час ділитися дос­відом із захисту бізнесу. Форум із захисту бізнесу, генеральним партнером якого виступило АО AVER LEX, зібрав понад 200 юрисконсультів, керівників великого та малого бізнесу і юристів українських юрфірм. Почали з дискусії на тему захисту бізнесу як основи безпеки держави, зокрема говорили про очікування бізнес-спільноти, баланс інтересів бізнесу та держави, GR і, звичайно ж, корупцію та Угоду про асоціацію з ЄС. Також у фокусі сесій були такі питання: організаційні та превентивні заходи корпоративної безпеки, взаємодія з правоохоронними органами, взаємодія з контролюючими та регуляторними органами, методи та інструменти захисту бізнесу (у тому числі протидія промисловому шпіонажу, захист від розкрадань, шахрайств, незаконних тендерів, робота служби безпеки, способи захисту IT-компаній), і — традиційно — судова практика.

Завершив низку квітневих заходів форум з реструктуризації та банкрутства. Він відбувся 27 квітня за підтримки Міністерства юстиції України та юридичної фірми FCLEX. Під час форуму обговорювали професійну діяльність арбітражних керуючих (український та міжнародний досвід), реструктуризацію та санацію боржників, супровід процедури банкрутства, протидію фіктивним банкрутствам, реалізацію майна у процедурі банкрутства, а також українські перспективи банкрутства фізичних осіб.

Нововведенням форумів у квітні стало підбиття підсумків модераторами всіх сесій.