Світ: У США розробляють закон про захист журналістів від насилля

 

Влада США розробляє закон, спрямований на боротьбу із безкарністю за злочини, вчинені стосовно журналістів. Про це повідомляє The Guardian.

За оцінками уряду США, близько 90 % вбивств журналістів у всьому світі залишаються безкарними. При цьому в багатьох подібних випадках навіть не проводяться розслідування, і лише незначна кількість осіб, які вчинили злочини проти журналістів, притягуються до відповідальності. Як відзначає агентство Reuters, найчастіше за вбивствами співробітників ЗМІ стоять уряди різних держав.

У зв’язку з цим Комітет із захисту прав журналістів (CPJ) закликає владу США внести поправки до чинного «Акта Магнітського». За даними агентства, законопроект було прийнято в Сенаті минулого року, раніше його також схвалили в комітеті із закордонних справ при Палаті представників. Очікується, що якщо документ буде прийнято у нижній палаті американського Конгресу, то його буде направлено президенту Бараку Обамі.

Reuters пояснює, що законопроект дозволить владі США ухвалювати обмежувальні заходи стосовно громадян інших держав, відповідальних за порушення прав людини. Зокрема, документ передбачає заморожування активів іноземців, а також заборону на в’їзд для них на територію США.

«Акт про верховенство закону і підзвітності імені Сергія Магнітського» був прийнятий Конгресом США в грудні 2012 року. Спочатку цей документ був спрямований проти осіб, яких підо­зрюють у причетності до загибелі в СІЗО «Мат­роська тиша» аудитора британського інвестфонду Hermitage Capital Сергія Магнітського. Однак пізніше в список стали додавати прізвища людей, яких США запідозрили в порушеннях прав людини. Введені санкції обмежують цим людям в’їзд до США і передбачають арешт їхніх рахунків в американських банках. Востаннє «список Магнітського» було доповнено в лютому 2016 року.