№06 Червень 2016 року → У вільний час

Фокус: Зелений патруль

Віолетта ЛОБАН

Юридичні фірми подають хороший приклад, запроваджуючи та підтримуючи екологічні ініціативи

Навколишній світ потребує дружнього та ощадливого ставлення. Саме тому участь в екологічних програмах повинен брати кожен. Провідні юридичні фірми подають хороший приклад, запроваджуючи власні екологічні ініціативи та підтримуючи програми захисту навколишнього середовища.

ДРУЖНІ ДО СЕРЕДОВИЩА

Оксана БУЧАЦЬКА,

менеджер з маркетингу DLA Piper

Серед усіх видів корпоративної соціальної відповідальності екологічні ініціативи посідають важливе місце. Адже йдеться про наше майбутнє. Через прості щоденні речі кожен із нас може якісно вплинути на рівень життя у майбутньому, рівень екологічної безпеки, ефективності та бережливого використання природних ресурсів. У DLA Piper ми докладаємо максимум зусиль, щоб знизити вплив людської діяльності на довкілля.

Київський офіс DLA Piper розробив та успішно впровадив екологічну політику, що враховує вимоги законодавства України і міжнародних норм у галузі охорони навколишнього природного середовища. З 2006 року офіс проходить незалежну сертифікацію та має сертифікат на відповідність стандарту ISO 14001 (міжнародні стандарти щодо систем раціонального використання природних ресурсів) та постійно підтримує програму сертифікації.

Прості, але дружні до навколишнього середовища заходи можуть включати цілий набір. Тож вдалі приклади ощадливого ставлення до ресурсів, сподіваємося, є в кожній організації, нижче — наші приклади.

Протягом декількох останніх років ми активно утилізуємо непотрібний та використаний папір в офісі (включаючи газети, журнали), обов’язково друкуємо з обох боків, за можливості використовуємо електронні носії — всі ці прості заходи допомогли знизити використання паперу на 20 % за останні п’ять років. З метою зниження споживаної енергії в офісі ми пропонуємо співробітникам вимикати світло в кабінетах та переговорних кімнатах після завершення роботи, вимикати з розеток зарядні пристрої. Крім того, в кінці робочого тижня всі комп’ютери автоматично вимикаються з мережі (навіть ті, що перебувають у режимі lock).

Для скорочення споживання пластикового посуду намагаємося використовувати свої улюб­лені багаторазові чашки.

За можливості співробітники користуються наземним транспортом замість перельотів, що допомагає оптимізувати викиди СО2в атмосферу.

Щорічно Україна утилізує 500 млн тон відходів, у тому числі сотні тон шкідливих електрон­них відходів та важких металів; одна батарейка забруднює 400 літрів води… І цей сумний список можна продовжувати.

Починаючи з 2008 року, співробітники київського офісу DLA Piper беруть активну участь у зборі та переробці відходів електричного й електронного обладнання та відпрацьованих батарейок. В офісі діє спеціальна програма утилізації офісного обладнання (комп’ютери, оргтехніка, телефони), перехід на LED освітлення тощо.

ЧИСТОТА ДУМОК ТА ВЧИНКІВ

Марина ФОМЕНКО,

PR-директор ЮФ ETERNA LAW

ETERNA LAW завжди активно підтримує ідеї корпоративно-соціальної відповідальності, в тому числі питання, присвячені проблемам екології, освіти й спорту. Ми активно підтримуємо екологічні ініціативи, оскільки віримо, що чистота навколишнього природного середовища безпосередньо впливає на думки і вчинки. Зокрема, ми підтримали ініціативу зі збору паперу в спеціальні екологічні бокси «Тут живе дерево». У більшості офісів компанії встановлені спеціальні коробки зеленого кольору, куди співробітники можуть складати використаний неконфіденційний папір, який потім переробляють і перетворять на корисний продукт. Також команда ETERNA LAW як волонтер брала участь у всеукраїнській ініціативі «Зробимо Україну Чистою».

ПОЧНИ ІЗ СЕБЕ!

Наталія МАЄВСЬКА,

PR-менеджер ALEXANDROV&PARTNERS

Прагнеш змінити світ — почни із себе! Щоб програми захисту довкілля запрацювали, вони мають відбитись на підсвідомому рівні кожної людини, стати національними ідеями кожного народу.

Усі ми живемо в єдиному світі, в єдиній екосистемі. Необачно викинуте сміття на вулиці завтра може перетворитись на звалище. Тут вступає у дію так званий ефект метелика: «Помах крила метелика на одному кінці світу породжує хвилю цунамі на іншому».

Отже, ми справді почали із себе і робимо це системно.

ALEXANDROV&PARTNERS дотримується базових принципів збереження довкілля — понад три роки у компанії діє програма «Еко-офіс».

«Еко-офіс» для нас не лише модний тренд — це частина нашої філософії та стратегії, це наше ставлення до навколишнього середовища.

Отже, що ми робимо для збереження довкілля:

— сортуємо сміття: папір складаємо окремо від побутового сміття;

— економно використовуємо папір: друкуємо з обох сторін, не роздруковуємо зайву документацію;

— здаємо папір та картон на вторинну переробку: поблизу столу кожного працівника стоїть контейнер для збору;

— використовуємо енергозберігаючі лампи та здаємо їх разом із батарейками на переробку: працівники можуть приносити їх із дому і також централізовано утилізовувати;

— впровадили систему економії електроенергії та води: на крани ми встановили розсіювачі, у приміщеннях, де ніхто не перебуває, вимикаємо світло;

— опалюємо офісні приміщення відновлюваними біоматеріалами: пелетами, дровами.

Працівники ALEXANDROV&PARTNERS упевнені, що ці прості дії дадуть змогу зберегти природні ресурси та популяризувати ідею збереження довкілля.

ЕКОЛОГІЧНО АКТИВНІ

Ксенія ГЕНС,

виконавчий директор АК «Коннов і Созановський»

У 2013 році в київському офісі АК «Коннов і Созановський» стартував проект «Зелений офіс», суть якого полягає в раціональному використанні природних ресурсів у повсякденній роботі. Окрім економії електроенергії та води, ефективного використання паперу та офісного обладнання, працівники АК збирають використані батарейки, папір та лампочки для утилізації. Для організації цього процесу в кожному кабінеті стоїть спеціальна коробка для паперу, що може бути перероблений. Крім того, в спеціально відведеному місці стоять коробки для лампочок та батарейок.

Перші результати проекту стали помітні 9 квітня 2013 року, коли вперше на утилізацію було передано 1 074 кг макулатури. Віддаючи на переробку використаний папір, ми рятуємо від вирубки зелені насадження: 50 кг макулатури зберігають життя одному дорослому дереву. Таким чином, уперше здавши макулатуру, спільними зусиллями працівники «Коннов і Созановський» врятували від вирубки 21 доросле дерево.

Програма діє на постійній основі. Зароблені гроші за макулатуру працівники АК планували витрачати на посадку дерев та інші екологічні ініціативи. Так, уже 20 квітня 2013 року, у День довкілля, працівники АК «Коннов і Созановський» посадили 11 саджанців лип. По узгодженні з КП з утримання зелених насаджень у Солом’янському районі м. Києва, місцем посадки дерев було обрано столичний парк ім. Островського. 20 квітня в парку зібралися юристи та адміністративний персонал, колеги прийшли зі своїми сім’ями. Тому захід видався не лише корисним, але й досить веселим та командоутворюючим.

Улітку 2013 року зібрані працівниками АК «Коннов і Созановський» батарейки вперше були передані до пункту прийому. 84 елементи живлення здані в пункт за адресою: м. Київ, вул. Кіквідзе, 26. Цей пункт організований учасниками громадського руху з утилізації батарейок.

Цікавий факт про пальчикову батарейку — підраховано, що безвідповідально викинута у сміття, вона може забруднити важкими металами близько 20 м2 землі (або близько 400 літрів води). У лісовій зоні 20 м2 землі — це територія проживання двох дерев, двох кротів, одного їжака та декількох тисяч дощових черв’яків. У батарейках міститься багато різних металів — ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець та цинк, які мають властивість накопичуватися в усіх живих організмах, у том числі й в організмі людині, заподіюючи суттєвої шкоди здоров’ю.

Згодом працівники АК «Коннов і Созановський» здали на утилізацію енергозберігаючі лампи. Наш «внесок» прийняла оперативно-рятувальна служба м. Києва за адресою: вул. Жилянська, 26А. До речі, ця ж служба приймає і використані батарейки. За словами керівника служби Діденка Володимира Івановича, уже понад півтонни відправлені на переробку на львівський завод «Аргентум».

Усі ми намагаємося економити, купуючи енергозберігаючі елементи, однак багато не усвідомлюють, якої шкоди ми заподіюємо довкіллю і власному здоров’ю, викидаючи використані лампи. Річ у тім, що всередині лампи — ртуть у дрібнодисперсному стані. При контакті кульок ртуті з повітрям площа плями складає 50 000 см2, і пари ці не розчиняються, а просто зависають у повітрі. Пари ртуті дуже шкідливі для здоров’я людини — вони вражають центральну нервову систему, нирки. Після того, як ви викинули ламу, вона, швидше за все, потрапить на сміттє­звалище, де практично неминучий контакт із ґрунтом чи водою. За підрахунками активістів, щорічно на українські сміттєзвалища потрапляє понад 500 кг ртуті. При цьому 1 грам ртуті, що потрапив у навколишнє середовище, здатен забруднити понад 3 300 000 м3 повітря або 200 000 м3 води.

25 квітня 2014 року співробітники АК «Коннов і Созановський» провели акцію зі школярами Київської школи № 71 з озеленення території. Учні третього класу прослухали презентацію про те, як важливо берегти природу і дбати про довкілля, після чого всі разом висадили понад 20 декоративних кущів та різних квітів на території школи. Дітям допомагали працівники АК. Малюки були дуже раді, адже деякі з них уперше самостійно саджали рослину! Подальшу турботу про ці насадження взяла на себе адміністрація школи та діти цього класу.

Крім того, з 11-го по 13 березня 2016 року в Міжнародному виставковому центрі пройшла новітня виставка Eco Drive-2016, що демонструє останні досягнення екологічного транспорту та інфраструктури електричних транспортних засобів. Виставка проходила за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. У рамках реалізації проекту фахівці АК «Коннов і Созановський» неодноразово залучалися для розробки договірної бази з метою формалізації співпраці Eco Drive-2016 з компаніями, які орендують майданчики для заходів такого рівня. Також наші юристи забезпечували юридичну підтримку клієнта щодо захисту прав інтелектуальної власності на представлену на виставці продукцію.

Наразі АК продовжує здавати макулатуру. Накопичені кошти плануємо витратити або знову на посадку дерев, або на закупівлю годівниць чи будиночків для птахів. Тож наша компанія всіляко впроваджує і підтримує екологічні ініціативи, адже саме від кожного з нас залежить, чи житимемо ми та наші діти в чистому середовищі.

-->