Фокус: Офісний стиль

Віолетта ЛОБАН

При облаштуванні своїх офісів українські юрфірми намагаються дотримуватися сучасних стандартів та технологій, не забуваючи водночас і про домашній затишок

Театр розпочинається з вішалки, а юрфірма — з ресепшну. Що б там не говорили, але, окрім рекомендацій, на бажання клієнта бути з фірмою має вплив і низка інших факторів, серед яких — перше враження від офісу фірми. Крім того, вдалий дизайн офісного приміщення може надихати співробітників на активнішу роботу та збереження вірності компанії.

Отже, про що вітчизняні юрфірми думали та на що розраховували, обираючи загальну концепцію та окремі елементи дизайну?

ЗРУЧНІСТЬ ТА КОМФОРТ

Ірина ЧЕРНІКОВА,

менеджер з персоналу ЮФ Asters

Основною концепцією офісу юридичної фірми Asters є зручність та комфорт для наших співробітників та клієнтів. Перш за все, необхідно зазначити, що наш офіс знаходиться в бізнес-центрі — у самому серці столиці, звідки відкривається захоплюючий панорамний вид на Київ. Приміщення було спеціально оформлене у корпоративному стилі, зокрема у дизайні офісу використано бірюзовий колір логотипа Asters. Прагнучи показати красу України гостям офісу, серед яких чимало іноземців, ми декорували кабінети та кімнати для переговорів яскравими фотознімками найбільш мальовничих куточків нашої країни.

Однією з головних особливостей нашого офісу є те, що в рамках проекту «АртАстерс» ми надаємо сучасним українським художникам можливість виставити свої роботи в корпоративній галереї, а наші співробітники і гості, відповідно, можуть щодня насолоджуватися шедеврами мистецтва. Крім цього, у вигляді додаткового приємного бонусу для співробітників офісу постійно доступні обладнані всією необхідною технікою кухні з безкош­товними гарячими напоями, молоком і солодощами.

СУЧАСНА АДВОКАТУРА

Артем АФЯН,

керуючий партнер АО Juscutum

Ще не минуло й півроку відтоді, як ми змінили офіс, тому ще не до кінця реалізували деякі ідеї. Але у нас є концепція (не можу сказати, що йдеться про стиль — це, швидше, концепція). Ми хотіли зробити Сontemporary Legal Zone, тобто сучасний юридичний простір. Не просто офіс, розділений на зони, а єдиний комплекс, де юрист може комфортно працювати та розвиватися.

Допомагають нам у цьому картини, зокрема ті, які ми робили на замовлення.

Цікава ідея втілена у нас і в переговорних кімнатах. Зазвичай «переговорки» іменуються містами, квітами тощо. Але нам це не пасувало. Ми вирішили задати орієнтири, настрій для співробітників, клієнтів і гостей офісу. Ми хочемо їх надихати. Тому ми назвали «переговорки» іменами Джона Мілтона (з фільму «Адвокат диявола»), Харві Спектра (з «Форс-мажорів»), Сола Гудмана (з «У всі тяжкі» і «Краще подзвоніть Солу»), Алана Шора (з «Юристів Бостона»). Тепер ми намагаємося підігнати стиль оформлення цих кімнат, щоб вони відповідали своїм персонажам.

Ми прагнемо сформувати культурний пласт адвокатури, до якого хотілося б долучитися. Не запозичувати це з інших бізнесів, не брати це з інших культурних сфер, а саме повністю розкрити нашу професію. Наш офіс — це офіс сучасної адвокатури.

У нашому офісі комбінація кабінетів і open space, тобто ми використовуємо концепцію вільних офісних місць.

А ще у нас є настільний футбол та приставка (посміхається. — Прим. ред.).

СКАНДИНАВСЬКИЙ СТИЛЬ

Анастасія ПОЗОВА,

PR-менеджер ЮФ Trusted Advisors

Юридичні фірми в усьому світі об’єднує одна незмінна риса — більшу частину свого життя юристи проводять в офісі, такі закони жанру. Саме тому в проектуванні дизайну партнери брали за мету створення офісу, який буде одночасно затишним, комфортним та функціональним. При цьому сам дизайн офісного приміщення повинен був також підкреслювати корпоративну індивідуальність фірми.

До розробки проекту був залучений дизайнер інтер’єрів, який зміг функціонально розподілити простір та поєднати концепції класично закритої системи (кабінетно-коридорна система) та open space. Створюючи проект, ми в першу чергу думали про нашу команду, адже офіс — це не тільки робоче місце юриста, це також місце відпочинку. Врахувавши побажання всіх партнерів та розмір самого офісного приміщення, нам вдалося віднайти свій унікальний стиль та забезпечити цим самим наочність та ергономічність.

Офіс виконаний у скандинавському стилі — кабінети просторі і відкриті, присутні світлі природні відтінки, натуральні матеріали та мінімум декору. Робочі місця юристів чітко організовані, світло-сірі та сині кольори в оформленні меблів і стін створюють позитивну атмосферу та сприяють концентрації уваги на робочому процесі. Для нас скандинавський стиль — це перш за все простота і природність, які є одними з його незаперечних переваг. Проте з часом ми почали додавати елементи сучасного українського мистецтва, яким захоплюються наші партнери. Відтак, наш офіс прикрашають картини художника Олексія Сая, який творить нехудожнім інструментарієм офісної програми Excel. Роботи Олексія не тільки привносять барвистість у класичний стиль приміщень, але й зацікавлюють наших клієнтів своєю незвичністю.

Наразі ми на стадії завершення другого офісного приміщення нашої фірми, він є лаконічним продовження першого, однак з цікавими елементами креативності — поєднання сучасної класики та лофта.

МІНІМАЛІСТИЧНИЙ МОДЕРН

Ніка АВАЯН,

CEO МЮФ Integrites

Для нас питання офісного дизайну та стилю, як ніколи, актуальне, адже нещодавно Integrites переїхала в нову простору будівлю за адресою вул. Добровольчих батальйонів, 1, що на Печерську.

Звичайно, стиль дуже важливий для іміджу фірми, але ми в першу чергу думали про те, щоб створити для нашої постійно зростаючої команди максимально комфортні умови роботи. Окрім зручних кабінетів для партнерів та їхніх практик, ми маємо можливість проводити у власних просторих конференц-залах різноманітні заходи для клієнтів та співробітників. Зокрема, щоб задовольнити актуальну потребу щодо проведення численних зустрічей з клієнтами, ми здійснили певне переобладнання приміщення і виокремили п’ять переговорних кімнат. Крім цього, наша будівля має прилеглу територію і власну зелену зону, де ми плануємо проводити пікніки і вечірки.

Ми все ще завершуємо певні роботи з облаштування зручностей у новому офісі. Наприклад, цього тижня ми встановили холодильники зі смачною та корисною їжею, яку привозять нам щоранку.

Хоча комфорту ми відвели велике значення, естетику офісу продумували ще на етапі ремонтних робіт. Велику увагу приділили зоні рецепції, найближчим часом завершимо роботу з брендування фасаду і території.

Повертаючись до питання стилю, я назвала б стилем нашого нового офісу мінімалістичний модерн. Я думаю, що цей стиль якнайкраще відображає цінності, інноваційний підхід і активний розвиток Integrites.

ОФІСНИЙ ФРІСТАЙЛ

Богдан ДУЧАК,

співзасновник, партнер Axon Partners

Наш офісний стиль чітко відображає підхід до управління в компанії. Оскільки нашим основним активом є самоорганізовані люди, працюємо ми, як і більшість фрілансерів, — у коворкінгу, але в окремому open space. Натхнення додають і творчі резиденти простору, і його розташування у старому серці Києва — на Подолі.

У нас немає суворого шефа, якому потрібен окремий робочий кабінет, вітальня, гардероб та душова. Як і немає асоціальних людей. Тому формат роботи у спільній кімнаті за сусідніми столами — це якраз те, що підходить нам якнайкраще. Ми разом обговорюємо проекти, разом намагаємося знайти неординарні рішення у складних ситуаціях, разом сміємося з жартів один одного, разом з’їдаємо солодке, яке хтось необачно дістає із сумки.

У такому форматі роботи ми випробовуємо концепцію «третього місця», розроблену професором соціології в Університеті Західної Флориди Реєм Ольденбургом. За ним, перше та друге місця — це дім та робота відповідно. Третє місце — неформальні публічні простори з постійними відвідувачами, яких приваблює творча, дружня атмосфера з присмаком інновацій. Тут ви можете поділитися цікавими ідеями, знайти однодумців для спільного проекту і просто почаювати з друзями. Ми вирішили максимально наблизити роботу до таких місць, щоб наші юристи відчували фізичний та душевний комфорт і сприймали зазвичай сіру буденність з позитивними емоціями.

Крім того, формат коворкінгу є дуже доречним для компаній, які є новими на ринку. Вам не потрібно думати про оплату комунальних послуг, Інтернету, кави, води та прибирання. Ви можете цілком зосередитися на роботі для клієнтів та організаційних питаннях вашого бізнесу, які забирають так багато часу на початку.

Якщо вам здалося, що до такого формату потрібно довго звикати, то це не так — уже після першого тижня роботи в коворкінгу ми не змогли уявити, як може бути по-іншому. Проте якщо ефективність вашої роботи залежить від товщини робочого столу зі столітнього червоного дуба, тоді у вільні простори краще не заходьте.

СВІТЛО І ПРОСТІР

Валентин ЗАГАРІЯ,

керуючий партнер АО «Спенсер і Кауфманн»

До свого нового офісу на 14 поверсі бізнес-центру «Карнегі», що на Кловському узвозі, адвокатське об’єднання «Спенсер і Кауфманн» переїхало в канун свого п’ятиріччя — на початку серпня 2011 року.

Дизайн приміщень, розроблений професіоналами, відображує ідею максимальної транспарентності. Мінімум перетинок, максимум свіжого повітря: величезний open space, де юристи компанії спільно обговорюють та виробляють рішення для розв’язання проблем клієнтів, партнерські кімнати та переговорні, які, хоча і відгороджені від основного приміщення, втім, лише скляними дверима. Жодних стін всередині — лише світло і простір!

Концепція, що закладалася при проектуванні офісу, передбачала компоновку різних архітектурних рішень в інтер’єрі: бетонна стеля та опорні колони, не приховані системи вентиляції та дерев’яна підлога гармонічно поєднані з новітніми меблями, технікою та освітленням. Уся електроніка та апаратура об’єднані системою «розумний дім».

Свій 10-річний ювілей, який «Спенсер і Кауфманн» святкуватиме 4 серпня, ми зустрічаємо у розширеному складі. Бурхливе зростання компанії змусило розв’язувати проблему розташування нових радників та юристів — одного поверху бізнес-центру виявилося замало.

Зараз ми приводимо до єдиного стилю наш офіс на 15 поверсі, який, крім стандартних кімнат для партнерів та юристів, також включатиме lounge-зону для відпочинку клієнтів і персоналу.

ДІМ З ЦІКАВИНКАМИ

Наталія МАЄВСЬКА,

PR-менеджер ЮФ ALEXANDROV&PARTNERS

Передусім наш офіс відрізняється тим, що знаходиться за межами Києва, у селі Софіївська Борщагівка, та розташований у триповерховому приватному будинку.

Цікавинки починаються одразу ж у вітальні, де відвідувачів зустрічають настінний барельєф у вигляді лого компанії, камін та великі м’які крісла. Усі робочі кабінети різні — відповідають характеру та індивідуальності своїх господарів.

Ми всі дуже любимо рослини, отже їх у нас багато, кожен доглядає за своєю рослиною самостійно. На першому поверсі є велика кухня, де ми проводимо обідню перерву, спілкуємось та відпочиваємо. Верхній поверх відрізняється від усіх інших своїм дизайном — він облицьований деревиною над його створенням працював окремий дизайнер. Тут є зона для відпочинку, де можна розслабитись протягом робочого дня, посидівши у безкаркасному кріслі.

Навколо офісу ми також намагаємось створити особливу атмосферу. У нас є фруктовий сад, доглянуті газони, декоративна клумба та місце, де проживає наш чотирилапий друг — собачка Груня — та два котики — Котя і Сірий. Усіх тварин ми підібрали на вулиці. У переговорній кімнаті є великий акваріум з гарними рибками.