№10 Жовтень 2016 року → У вільний час

Хобі: Бібліофонд

Марина БАХОЛДІНА

Які книги обирають юристи, якими бібліотеками користуються на дозвіллі і для роботи

Бібліотеки є нашими супутниками в усі часи, які називали «цивілізованими». Так, з рабовласницьким ладом, нерівними правами чоловіка та жінки і якимось тираном на чолі цього всього, але з бібліотекою і жагою до знань.

Що нині, в часи масштабного переходу на електронні видання і бібліотеки, стається з традиційними закладами, яким надають перевагу наші юристи, про це все і піде мова далі.

 

Колективні читання

Дар’я АГЄЄВА,

помічник PR-менеджера МЮК ALEXANDROV & PARTNERS

У сучасному світі про користь та важливість книг не знає тільки лінивий. Цифрові технології з часом займають у нашому житті все більше місця, але, як показує час, паперові книги залишаються і займають своє, окреме місце. Тому наявність бібліотеки вдома та в офісі залишається не тільки престижним, а й важливим для кожної людини і компанії.

Одна з переваг роботи в МЮК ALEXANDROV & PARTNERS — величезна бібліотека. На її полицях можна знайти не тільки спеціалізовану юридичну літературу, а ще й багато цікавих та важливих книг із саморозвитку. Крім того, у нас є традиція вибирати найкорисніші з них, читати всім колективом, ділитися враженнями та зробленими висновками. На загальних зборах ми обговорюємо, які ідеї є найкращими і що саме ми можемо застосувати у роботі компанії. Бібліотека постійно оновлюється і розширюється, тим самим потреба в самостійному придбанні літератури автоматично відпадає. Кожен працівник знає, що список наших книг — чарівний, бо якщо ти загадав якусь книгу, то вона обов’язково є або з’явиться найближчим часом у ньому.

 

Заощадити час

Крістіна ШАПОВАЛОВА,

юрист АФ «Династія»

Юридична робота так чи інакше пов’язана з використанням професійної літератури. Електронні ресурси дають змогу швидко i легко знаходити необхідний матеріал, а щоденне їх оновлення гарантує використання останньої редакції документа з усіма змінами та доповненнями, тож матеріал, що готується, буде актуальним. Використання електронних джерел суттєво заощаджує час юриста.

Коли ж необхідно завернутися до першоджерела чи прос­то відчути неповторний дотик до друкованих сторінок та поринути в атмосферу книжкового затишку — достатньо піти до Національної парламентської бібліотеки України, Національної бібліотеки України iменi Вернадського чи будь-якої іншої зручної за розташуванням місцевої бібліотеки.

Юристи АФ «Династiя» у щоденній роботі послуговуються електронною законодавчою базою та власною офісною бібліотекою, в якій є кодекси, науково-практичні коментарі до них, узагальнення судової практики, пiдбiрки юридичної літератури та книги із саморозвитку.

 

Бажання розвиватися

Володимир ВАЩЕНКО,

партнер ЮК VB PARTNERS, адвокат

У сучасному світі ми знаходимося під тиском занадто великого обсягу інформації, понад 90 відсотків якої є трешем або рекламою. Є навіть футуристична думка, що у новому світовому порядку, який постане після краху існуючої економічної системи фідуціарних валют (долар, євро тощо), люди розділятимуться на просунутих та примітивних. Це буде особистим вибором кожного, а розподіл засновуватиметься на бажанні розвиватися.

Необмежені бажання людини обмежені не тільки матеріальними ресурсами, але й часом, ресурсом не відновлювальним. За обмеженості часу використання бібліотек у класичному розумінні (муніципальних, в офісі тощо) вже не має сенсу. Такі бібліотеки стають архівами.

За допомогою безлічі рекомендацій та рецензій, а також на підставі власних уподобань можливо обрати те, що тобі потрібно. Друковані видання особисто мені все ще приємно тримати у руках, а придбати не проб­лема у мережевих книгарнях, таких, наприклад, як «Є книгарня» (останнім часом G.G. Marquez «In Evil Hour», публіцистична «Війна і Міф. Невідома світова війна»), просто книжкових магазинах, наприклад в аеропорту (J. Grisham «The Racketeer», S. King «Finders Keepers»), інтернет-магазинах (М. Каку «Фізіка майбутнього»).

Придбати електронні книги у різних форматах можливо на інтернет-ресурсах, наприклад «Наш формат» (nashformat.ua). Звідси можна закачати й аудіокниги. Зокрема, особисто рекомендую «Фієста» Ернеста Хемінгуея (диктор М. Кондратюк).

Найбільше останнім часом мене зацікавила книга «Таємнича історія Біллі Міллігана» Деніела Кіза, заснована на реальних подіях історія про злочинця з діагнозом множинна особистість. У ході психіатричної експертизи психіатр, адвокати та суд з’ясували, що в його голові існують двадцять чотири окремі особистості, серед яких: інтелектуал-англієць, шахрай, югослав, фізик, художник, дівчина з нетрадиційною орієнтацією, восьмирічна дитина — і багато інших.

 

-->