Світ: Новини звідусіль

Суддям Великої Британії платять значно ліпше, ніж їхнім європейським колегам

Робота старших суддів у Великій Британії (senior judges) ліпше оплачувана, ніж їхніх колег у більшості країн Європи. Про це свідчить останнє широкомасштабне дослідження, повідомляє Law Society Gazette.

Так, за даними дослідження з ефективності системи правосуддя, яке проводила Рада Європи, найстарші судді в Англії та Уельсі отримують заробітну плату, яка у 7,7 разу перевищує середню зарплату по країні, поступаючись тільки Україні (у 8,5 разу) та Північній Ірландії (у 8,3 разу).

Разом із тим у Раді Європи дійшли висновку, що кількість суддів-жінок в Англії та Уельсі є однією з найменших серед 47 країн Східної та Західної Європи. У цілому Комісія з ефективності правосуддя Ради Європи констатує, що європейські країни на функціонування системи правосуддя витрачають у середньому 60 євро на одного жителя в рік. І багатші держави необов’язково є тими, які витрачають найбільше, зазначається у дослідженні.

 

Технології штучного інтелекту навчили передбачати судові рішення

У минулому номері «УЮ» ми писали про те, що вслід за американською юридичною компанією технологію на основі штучного інтелекту (Artificial Intelligence, АІ) успішно апробувала міжнародна юридична фірма Reed Smith у своєму лондонському офісі. Вчені не зупиняються. АІ-технології навчили передбачати судові рішення у справах про порушення прав людини. Про це повідомляє ресурс Geektimes.ru.

Об’єднана команда фахівців Пенсильванського та Шеффілдського університетів створила слабку форму штучного інтелекту, здатну передбачати рішення Європейського суду з прав людини з точністю до 79 %. Після ознайомлення з матеріалами справи АІ-технологія передбачає рішення суду.

«Ми не вважаємо, що АІ-технологія може замінити суддів чи юристів, однак, на наше переконання, вони назвали б нашу систему корисною, адже вона може швидко ідентифікувати ті характеристики справи, які, швидше за все, приведуть до однозначного вердикту. Наша система також може бути цінним інструментом для виявлення справ, які порушують Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод», — коментує керівник проекту Ніколас Алетрас (Nikolaos Aletras).

Команда вчених прийняла рішення створити спеціальний алгоритм аналізу тексів звернень через велику кількість скарг до Євросуду. При навчанні алгоритму дали «ознайомитись» із 584 постановами суду. Вчені обрали ті постанови, які констатували порушення трьох статей Конвенції: заборона тортур та принизливого поводження, право на справедливий судовий розгляд, право на повагу приватного та сімейного життя. За цими трьома статтями Європейським судом з прав людини винесено найбільше рішень.