Світ: Новини звідусіль

Не Шерлоком єдиним: у Великій Британії посилили повноваження слідчих

Британська Палата Лордів прийняла Investigatory Powers Act 2016 (Закон про слідчі повноваження 2016), який розширює повноваження державного нагляду. Керівництво країною позиціонує його як провідне світове законодавство, спрямоване на «безпрецедентну прозорість та суттєвий захист приватного життя». Однак населення настрої влади не поділяє. Як зазначає The Guardian, противники закону стверджують, що документ запровадить «міжнародні стандарти авторитарних режимів усього світу, аби виправдати власні нав’язливі повноваження нагляду».

ЗМІ охрестили цей драконівський закон Snooper’s charter («Хартія, яка дозволяє пхати носа у чужі справи»). Як передає Financial Times, закон зобов’язує інтернет-провайдерів, операторів мобільного зв’язку, постачальників програмного забезпечення зберігати інформацію про мережеву активність клієнтів протягом року. Доступ до даних отримують спецслужби і урядові організації, за запитом котрих інформація користувачів може буди розшифрована. Видання звертає увагу, що ордер на такі дії вимагається тільки в окремих випадках, наприклад, коли поліція намагається встановити джерело журналістської інформації.

 

Пірат із Фінляндії заплатив 12 тис. євро за незаконне завантаження серії серіалу про піратів Black Sails

Можливо, за інших умов цю новину ми і не виділили б. Однак, як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на потал Yle, чоловік з Фінляндії був оштрафований на 12 тисяч євро за нелегальне розповсюдження контенту — він завантажив одну серію американського драматичного серіалу про піратів «Чорні вітрила» (Black Sails). Юридична компанія, що спеціалізується на порушенні авторських прав, з’ясувала IP-адресу користувача і звернулася до суду за санкцією про отримання особистих даних власника IP-адреси.

Після цього юридична фірма надіслала чоловікові листа з вимогою заплатити компенсацію в 600 євро, інакше справа буде передана до суду. Чоловік відмовився платити, після чого компанія подала позов. У суді позивач і відповідач швидко дійшли згоди. Сума мирової угоди — 12 417 євро. Вона складалася майже повністю із судових витрат позивача.