Світ: Новини звідусіль

Перші дні президентства Дональда Трампа спричинили безліч судових процесів у США

Для бізнесмена Дональда Трампа судові позови (як необґрунтовані, так і предметні) ніколи не були новинкою. Як повідомляє СNN, ще до того, як він переступив поріг Овального кабінету, містер Трамп фігурував у справах про сексуальні домагання, «викачування» грошей інвесторів, обман студентів університету, який носить його ім’я.

У перші 11 днів президентства заборона Дональда Трампа на в’їзд в Америку громадянам семи країн з переважно мусульманським населенням, а також потенційні конфлікти інтересів породили кілька судових процесів. Так, з моменту його вступу на посаду містер Трамп став фігурантом 42 федеральних судових справ. СNN повідомляє, що, для порівняння, колишній президент США Барак Обама був названий в 11 судових позовах протягом перших 11 днів в Овальному кабінеті.

Зокрема, у федеральному суді оскаржив міграційне розпорядження генеральний прокурор штату Вашингтон Боб Фергюсон (Bob Ferguson). Відповідачі у цій справі — Дональд Трамп, Департамент США з національної безпеки та високопоставлені чиновники адміністрації Трампа. Про це зазначається на сайті Офісу генерального прокурора штату Вашингтон. Прокурор називає зміну міграційної політики порушенням Конституції. «Ніхто не може бути вище закону — навіть президент», — заявив генеральний прокурор штату Вашингтон містер Фергюсон.

 

Суд Великої Британії не дозволив уряду починати процедуру Brexit без згоди парламенту

Високий суд Великої Британії постановив, що уряд країни не може починати процедуру виходу з Європейського Союзу без схвалення британського парламенту. The Guardian прогнозує, що це рішення, ймовірно, уповільнить темп виходу Британії з ЄС та є кроком назад для прем’єр-міністра Терези Мей, яка наполягала на тому, що уряд сам повноважний вирішувати, коли запускати процедуру Brexit.

Головний лорд-суддя зазначив, що «найфундаментальнішим правилом Конституції Великої Британії є те, що парламент суверенний». Юристи уряду стверджували, що прерогативу має законний шлях — ефект «волі народу», а народ, як відомо, проголосував переважною більшістю за вихід з ЄС на референдумі у червні 2016 року. Проте суд вважає, що в уряду немає повноважень починати процедуру виходу із Союзу. В офісі прем’єр-міністра заявили, що оскаржать це судове рішення.