Преамбула: Ознаки зрілості

Сергій СВИРИБА,
керуючий партнер київського офісу АБ «Єгоров, Пугінський, Афанасьєв і Партнери»

Про злиття на юридичному ринку останнім часом багато говорять і пишуть у ЗМІ. Не в останню чергу стимулом для такого обговорення стало об’єднання юридичної фірми Magisters і російського адвокатського бюро «Єгоров, Пугінський, Афанасьєв і Партнери» у липні 2011 року.

Я радію такому інтересу до цієї теми, адже існування злиттів і поглинань незалежних юридичних компаній є ознакою зрілості українського юридичного ринку.

Зрілість ринку насамперед полягає в тому, що він перестав бути замкнутим і зосередженим на самому собі. Поступово відбувається зміна в його сприйнятті учасниками. Якщо раніше парадигма розвитку передбачала зростання на рівні «фірма — партнер», то нині на рівні «фірма — фірма».

Як на мене, кожен власник юридичного бізнесу іноді повинен себе запитувати: «Наскільки моя фірма цікава для іншої фірми як партнер для злиття?». І не настільки важливо, чи буде в результаті прий­няте рішення об’єднатися з кимось, значно важливішою є чесна відповідь на це запитання. Ця відповідь є лакмусовим папірцем для визначення реального рівня конкурентоспроможності кожної юридичної фірми.

-->