№3 Березень 2017 року → У вільний час

Читання: Літературні новинки

Книга: «Шевченко від А до Я»

Автор: Леонід Ушкалов

Ілюстрації: Анастасія Стефурак

Видавництво Старого Лева

«Нема на світі України, Немає другого Дніпра…» У березні традиційно Україна відзначає Шевченківські дні. Тарас Григорович, мабуть, найвідоміший спадкодавець українського народу, та чи виконали ми його Заповіт?

Яка була улюблена пора року у Тараса Григоровича? В які очі він любив задивлятися — карі, блакитні, а може, зелені? Про що він думав, споглядаючи зорі? Про все це у новій абетці, текст до якої написав шевченкознавець Леонід Ушкалов. «Шевченко від А до Я» — арт-бук для родинного читання, щоб «в сім’ї великій, вольній, новій його не забули пом’янути незлим, тихим словом».


Книга: «Мустафа Джемілєв. Незламний»

Автори: Севгіль Мусаєва, Алім Алієв

Видавництво: Vivat

Мустафа Джемілєв — національний лідер кримських татар, символ єднання депортованого народу і повернення його на рідну землю. Він присвятив своє життя боротьбі з системою, величезною репресивною махіною, пройшов радянські тюрми, голодування, залякування — і переміг. Але анексія Криму 2014 року розпочала новий виток випробувань. Тепер знаний дисидент, правозахисник, уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу на міжнародному рівні відстоює права своєї батьківщини.

«Незламний» — це понад 50 годин інтерв’ю, які провели українська журналістка, головний редактор онлайн-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, та медіа-консультант, громадський активіст, співзасновник ініціативи «Крим SOS» Алім Алієв. Наразі книга готується до друку. «Незламний» — це досі незнана біографія та відверті розмови. «Незламний» — це Крим і це — Україна.


Книга: «Небудь-де»

Автор: Ніл Ґейман

Переклад: Віталій Ракуленко

Видавництво: «Видавнича група КМ-Букс»

Ніл Ґейман — англійський письменник-фантаст, графічних новел, коміксів та кіносценаріїв, лауреат численних літературних нагород. Ніл Ґейман — автор численних романів, серед яких «Зоряний пил», «Американські боги», «Кораліна». Незабаром у книжкових крамницях шукайте перший його роман «Небудь-де», який уперше побачив світ у 1996 році.

Ричард Мейг’ю — молодий «білий комірець» із добрим серцем та нудною роботою. Коли одного дня він зупиняється допомогти дівчині, що стікає кров’ю на лондонському хіднику, його життя змінюється назавжди. Маленький добрий вчинок затягує його до світу, існування якого він не припускав навіть уві сні.


Книга: «Реквієм по мрії»

Автор: Г’юберт Селбі-молодший

Переклад: Віталій Ракуленко

Видавництво: «Клуб сімейного дозвілля»

Г’юберт Селбі-молодший — один із найвідоміших і чи не найскандальніших письменників ХХ сторіччя, чия творчість вплинула на ціле покоління. «Реквієм по мрії» — це один із найпопулярніших його творів, це культова екранізація, яка була номінована на премію «Оскар», це один із найславетніших саундтреків, який приніс визнання його композитору. Уперше книга побачила світ 39 років тому, а відтепер — читайте українською.

Самотня вдома Сара щодня бачила по телевізору, як життя людей раптово змінювалось на краще. Вони зривали джек-пот. Одружувалися. Сини поверталися додому. Усі раділи. Вона на тиждень залишилась без обіду, щоб викупити телевізор із ломбарду, куди його знову заніс її син Гаррі. Бо Сара не могла жити без телевізора. А Гаррі не міг жити без дози…


Книга: «Мистецтво укладати угоди»

Автори: Дональд Трамп, Тоні Шварц

Переклад: Євген Сагайдак

Видавництво: «Видавнича група КМ-Букс»

«Я займаюся цим не заради грошей — у мене їх значно більше, ніж знадобиться в житті. Це моє покликання, моя стихія: кожна угода — мій витвір мистецтва», — говорить у своїй книзі Дональд Трамп — сорок п’ятий президент США, підприємець і мільярдер, легенда у світі нерухомості, автор багатьох популярних книг.

«Мистецтво укладати угоди» — не лише автобіографія, у ній викладено одинадцять історій успіху підприємця-мільярдера. Автор радить масштабно мислити, вміти захищатися від коливань вартості активів, вивчати потреби ринку, використовувати будь-які існуючі важелі впливу… Щоправда, навіть така щирість та відкритість автора не пояснюють повною мірою, що саме робить його настільки успішним.


Книга: «П’ять вад у роботі команди Історії реальних викликів та перемог»

Автор: Патрік Ленсіоні

Переклад: Світлана Новікова

Видавництво: «Клуб Сімейного Дозвілля»

Гуртом, як-то кажуть, легше і батька бити. А якщо це ще й гурт переможців, то це один з найпопулярніших у світі бізнес-романів Пат­ріка Ленсіоні — бестселер The New York Times, Business Week, Wall Street Journal та USA Today. Пан Ленсіоні — автор п’яти бестселерів, його «П’ять вад…» уперше побачили світ у 2002 році.

Про що книга? Що робити, якщо в колективі виявилися талановиті люди, але позбавлені командного духу? 57-річна Кетрін Петерсон прийшла в команду компанії з Кремнієвої долити Decision Tech, щоб згуртувати колег та навчити їх працювати разом. «Не фінанси, не стратегія і не технології. Саме злагоджена командна робота є основною перевагою в конкурентній боротьбі…», — говориться у вступі до книги. Особисто ми сперечатися не збираємось, просто прочитаємо…