Репортаж: Ювілейний «корпоратив»

Максим СИСОЄНКО

Асоціація правників України провела V Щорічну конференцію корпоративних юристів (юрисконсультів)

Щорічна конференція корпоративних юристів, що проводить Асоціація правників України, вже вп’яте зібрала юрисконсультів провідних українських компаній та зовнішніх консультантів юридичних фірм і адвокатських об’єднань. Обговорити нагальні питання у сфері юридичного супроводу компаній виявили бажання близько ста учасників, які 20 квітня ц.р. завітали до конференц-залу столичного Президент Готелю.

Відкрив конференцію президент АПУ Валентин Загарія, який у своєму вітальному слові зазначив, що активність корпоративних юристів позитивно позначилася, зокрема, й на діяльності секції юрисконсультів АПУ, а голова відповідної секції Асоціації Оксана Дягілєва, керівник юридичного відділу ТОВ «МЕТРО Кеш Енд Керрі Україна», закликала учасників дотримуватися цієї тенденції, беручи активну участь у роботі секції, та ділитися практичним досвідом.

«Не той козак, що поборов, а той, що вивернувся» — таку дещо провокаційну назву мала перша сесія конференції, на якій були розглянуті питання мінімізації ризиків сторін при купівлі об’єктів нерухомості, впливу корпоративного управління на ефективність бізнесу, в тому числі використання найкращих практик західних країн, також були представлені практичні аспекти реорганізації господарських товариств.

Основною темою другої сесії, назва якої була сформульована у вигляді запитання «З казною не судись — ­своїм поступись?», стали останні законодавчі зміни у світлі судової практики щодо податкових збитків 2010 року, новацій Податкового кодексу України, декриміналізації податкових злочинів, правомірності реклами та інших питаннях недобросовісної конкуренції. У своїх презентаціях доповідачі не лише проаналізували існуючий стан речей, а й зазирнули наперед, відзначивши тенденції, які намітилися у розглянутих питаннях.

Наступна сесія конференції — «Не кажи гоп, поки не перескочиш» — була присвячена різним аспектам боротьби з інтернет-піратством, захисту авторських прав у всесвітній мережі, досвіду використання програмних продуктів у компанії та приведенню внутрішніх процесів компанії з обробки персональних даних у відповідність вимогам законодавства, зокрема з точки зору відповідності Закону України «Про захист персональних даних».

Наприкінці конференції юрисконсульти взяли участь у практикумі зі стандартизації юридичної роботи. Оксана Дягілєва та Наталя Лиса, директор з юридичних питань ПАТ «АЕС Київобленерго», поділилися передо­вим досвідом щодо стандартів письмової комунікації та юридичного висновку, алгоритмів договірної роботи, моніторингу законодавства та обігу довіреностей. У ході практикуму доповідачки докладно розтлумачили, як позбутися «зайвих паперів», у чому полягають розбіжності в очікуваннях менеджера та юриста, на які ризики варто очікувати юристу в компанії, яким чином підвищити якість роботи тощо.

-->