№4 Квітень 2017 року → У вільний час

Подорож: Я піду в далекі гори…

Куди поїхати на травневі? Поки наші депутати роздумують, чи не стати схожими на Європу за кількістю неробочих днів, ми ще маємо можливість скористатися тривалими вихідними на травневі свята. Куди їдуть відпочивати українці в ці дні, яке місце обрати, щоб опинитися не в тренді, — про це нижче. І ані слова про доцільність святкувань!

Козацьким краєм


Євген ПРОНІН, керуючий партнер ЮК «Пронін та Партнери»

Щороку на травневі свята ми з друзями підтримуємо традицію і великим десантом вирушаємо до козацького краю — Черкаської області (Чигирин, Канів, Суботів) та слідами історичного повстання — Коліївщини.

Чорний ліс, дуб та криниця Максима Залізняка, саме про них писав Василь Шкляр у своєму історичному романі «Залишенець. Чорний ворон», а також партизанські шляхи, церква в селі Суботів, котра зображена на п’ятигривневій купюрі, легендарний етноресторан пані Ольги, замок Михайла та Богдана Хмельницьких, могила Тараса Шевченка та багато інших історичних місць.

Традиція травневих свят уже декілька років складається з двох особливостей: в ці дні ми маємо прогулятись козацьким краєм та щоразу з нами повинні бути нові компанії друзів з Києва.

 

Напрямки руху


Дмитро ТОЛКАЧОВ, керівник юридичного відділу компанії Туроператор JOIN UP!, адвокат

Традиційно на травневі свята наші громадяни прагнуть полетіти на відпочинок до теплих країн. Щоправда, їхні уподобання в дечому змінилися.

Три роки поспіль перше місце в рейтингу посідає сонячна Туреччина, кількість бажаючих полетіти до цієї країни збільшилась утроє порівняно з 2015 роком. Друге місце займає Єгипет, адже там упродовж року чудова погода і найкрасивіше та найбагатше у світі море. Більш ніж удвоє збільшилася кількість бажаючих відпочити на березі Червоного моря порівняно з минулими роками.

Стабільно третє місце посідають Об’єднані Арабські Емірати — країна для вибагливих туристів, яка цінується шопінг-турами і безліччю можливостей для розваг та розкішного відпочинку.

Уперше за три роки четверте місце посіла Іспанія, оскільки подорож до цієї країни стала доступнішою для пересічного українця, крім того, це чудовий вибір для сімейного та романтичного відпочинку. На п’ятому місці в цьому році Кіпр. Хоча минулі два роки це була екзотична Шрі-Ланка. За два останніх роки з рейтингу випала Греція. Швидше за все, це не стільки зміна уподобань туристів, скільки зміна фінансової можливості більшості громадян. У цілому кількість туристів, що бажають відпочити, стрімко зростає, і туристичний бізнес намагається тішити їх доступними цінами та широким вибором напрямків та готелів.

Що стосується внутрішнього туризму, то травневі свята наші співвітчизники все ж таки більше планують провести за кордоном, хоча й великою популярність користуються тури вихідного дня до Львова, Одеси та Чернівців.

Найбільший попит по українському напрямку бачимо серед наших найближчих сусідів з Білорусі. І не тільки на травневі свята, а й у цілому в літні місяці в Україні це — Затока, Одеса, Коблево та інші чорноморські міста.