Світ: Новини звідусіль

 

Американці пропонують документувати твітти президента Трампа

Член Палати представників США від демократичної партії Майкл Квіг­лі (Mike Quigley) запропонував класифікувати президентські пости у соціальних мережах, включаючи дискусійні твітти президента Трампа, як президентські записи. Як повідомляє The Hill, документ має назву «Акт про COVFEFE» (The Communications Over Various Feeds Electronically for Engagement) — така ж абревіатура, як горезвісний твітт пана Трампа, який зібрав рекордну кількість репостів: «Незважаючи на постійну негативну covfefe у пресі…», — написав тоді Трамп у Twitter, а за шість годин видалив пост.

Пан Квіглі пропонує зберігати президентські записи та вносити їх до Національного архіву. За його словами, часто «нефільтроване» використання Twitter-аккаунта як засобу офіційного спілкування є безпрецедентним. «Якщо президент продовжуватиме використовувати соціальні медіа для виголошення раптових політичних прокламацій, ми повинні переконатися, що ці заяви задокументовані та збережені для майбутнього використання. Твітти є потужними, і президент повинен нести відповідальність за кожен пост», — аргументує свою позицію Майкл Квіглі.

 

Правоохоронці серйозно взялись за відомих футболістів найкращих клубів Іспанії

Наприкінці травня цього року Верховний суд Іспанії залишив у силі рішення про позбавлення волі строком до 21 місяця за ухилення від сплати податків форварда «Барселони» та збірної Аргентини Ліонеля Мессі. Крім того, футболіст повинен сплатити штраф у розмірі 2,093 млн євро. Про це повідомляє Hromadske.ua з посиланням на іспанську газету Marca. Утім, Мессі ув’язненим не буде, оскільки строк є меншим за два роки. Справа Мессі стосується ухилення від сплати податків з прибутків від рекламних контрактів.

Тепер у поле зору правоохоронних органів потрапив колега Мессі по «футбольному цеху» та, мабуть, основний конкурент в El  — нападник мадридського «Реала» та збірної Португалії Кріштіану Роналду. Як зазначає News.liga.net з посилання на Deutsche Welle, прокуратура Іспанії висунула обвинувачення футболісту за несплату податків на суму понад 14 млн євро з 2011-го по 2014 роки. Правоохоронці мотивують тим, що футболіст застосував схему, яка дала йому змогу ухилитися від сплати податків з продажу прав на використання його фотографій.