Світ: Новини звідусіль

 

Президент Польщі ветував два закони про судову реформу, що викликали негативний резонанс суспільства

Президент Польської Республіки Анджей Дуда відповідно до статті 122 польської конституції відмовився підписувати закон від 20 липня 2017 року про Верховний суд і закон від 12 липня 2017 року про внесення змін до Закону про Національну раду суддів. Обидва документи повернені сейму на доопрацювання. Як зазначається на офіційному сайті президента, польське суспільство у переважній більшості погано оцінює функціонування правосуддя в країні. Також йдеться про необхідність реформування польського правосуддя: «потрібно усунути несправедливість, упередженість, брак незалежності та бюрократизацію».

Пан Дуда зазначає, що загальна ідея ветованого закону про Верховний суд вітається. Утім, закон має чітко визначати зміст, бути несуперечливим. Якби положення закону від 20 липня набули чинності, вплив міністра юстиції, генерального прокурора на діяльність суду був би величезним, що несло б загрозу незалежності суду, його авторитету в суспільстві.

 

Весільний фотограф із США виграла позов про дифамацію на суму понад 1 млн доларів

З фотографами сваритися не варто (ніколи не знаєш, які наші не вельми фотогенічні світлини зберігаються у їхніх «схованках»), а з весільними фотографами — і поготів. Так, недавно американський весільний фотограф Андреа Політо (Andrea Polito) відсудила у районному суді Далласького округу (Техас, США) понад 1 млн доларів у пари — Ендрю та Нілі Молдован (Andrew and Neely Moldovan) — за заподіяння шкоди її репутації.

Пара молодят звинуватила свого весільного фотографа — пані Політо — у тому, що вона вимагала додаткові 150 доларів за обкладинку весільного фотоальбому, при цьому вони вже сплатили 6 тис. дол. США за всю фотосесію. Ендрю та Нілі Молдован надали розголос цій ситуації: почали публікувати повідомлення у соціальних мережах, а згодом історію підхопили і місцеві ЗМІ. У квітні 2015-го Андреа Політо звернулась до суду з позовом про дифамацію. Вона стверджувала, що пара поширювала неправдиві дані, які ганьблять її репутацію і шкодять бізнесу. За результатами розгляду справи суд присяжних став на бік позивачки, вважаючи, що пара неправомірно «накинулась» на фотографа, їхня громадська кампанія була «помилковою на зловмисною». Молдовани можуть оскаржити це рішення у суді апеляційної інстанції.