Фокус: Фізкульт ура

Здається, що влітку найкраще займатися спортом, адже світловий день тривалий і часу має вистачати на все. Тим більше, що на початківців чекає будь-який спортивний майданчик просто неба. У цьому номері Григорій Павленко, юрист Pavlenko Legal Group, розповідає, як узагалі можна перейти на рейки здорового способу життя

Комплексний підхід

Григорій ПАВЛЕНКО, юрист Pavlenko Legal Group

Дуже корисно, коли спорт та здоровий спосіб життя є вашим хобі, яке супроводжує вас усюди та 24 години на добу. Так трапилося і в моєму житті. Кожен мій тиждень будується з урахуванням тренувального процесу.

Однак, якщо ви не професійний спортсмен конкретного виду спорту, то раджу не зациклюватися на одному напрямі розвитку свого здорового тіла, а підходити більш різноманітно та розвиватися всебічно.

Таким чином, для мене однієї вправи не буде достатньо для того, щоб отримати всебічний розвиток. Рекомендую хоча б двічі на тиждень виходити на пробіжки у середньому темпі на 4—5 км. Пробіжки допоможуть вам укріпити практично всі м’язи тіла та наш найголовніший м’яз — серце.

Крім того, для всебічного розвитку хоча б один раз на тиждень бажано давати тілу й базові силові вправи — присідання, підтягування, віджимання від полу та/або брусів.

Чоловікам рекомендую займатися одним із видів єдиноборств. По-перше, кожен чоловік має вміти постояти за себе, а по-друге, на секціях єдиноборств, як правило, тренери дають вправи, які всебічно розвивають ваше тіло.

Також потрібно звернути особливу увагу на свій раціон. Ми — це те, що ми їмо! А той, хто добре тренується, повинен і добре поїсти, оскільки під час тренувань людина втрачає велику кількість калорій.

Разом із тим повертати собі калорії за рахунок солодкого чи фаст-фудів не рекомендується. Потрібно вживати більше білків та достатню кількість важких вуглеводів (паста, каші тощо).

Не треба забувати і про те, що в нашій професії мені дається особливо складно — здоровий сон. Вам потрібно спати хоча б сім годин на добу, оскільки організму треба поновлювати сили для нових звершень.

Головне у спорті — комплексний підхід та регулярність, а тому саме від вас залежить, чи зможете ви бути сумлінним спортсменом.