Стиль: Стрес-код

Чи потрібен юристу дрес-код? Що має переважати: зовнішня форма чи зміст? Чи впливає зовнішній вигляд претендента на посаду на можливість її отримати? Ці запитання ми поставили представникам юридичних фірм

Цього літа питання дрес-коду звучали майже від усіх. У червні англійці страждали від спеки, але дрес-код для школярів та офісних працівників забороняв шорти. Отже, представники сильної статі знайшли свій порятунок від спеки — працівник прийшов на роботу в сукні своєї подруги, а хлопці — в шкільних спідницях.

У Києві під час спеки не пустили глядача (дехто, стверджує, що юриста) до Національної опери через його зовнішній вигляд: джинсові шорти за коліно. Той написав заяву до Нац­поліції і збирається позиватися до суду.

Зовсім серйозною проблемою обернулася участь у судовому засіданні для адвоката, який був одягнений у шорти, джинсову куртку без рукавів та з банданою на голові.

Верховний суд Мордовії (Росія) і місцева адвокатська палата дійшли висновку, що захиснику неприпустимо приходити на засідання у кримінальній справі у футболці, джинсовій куртці-безрукавці, шортах і бандані. Спочатку щодо адвоката винесли окрему ухвалу, а потім уже колеги позбавили статусу. Сергій Наумов — адвокат, що постраждав через вільний вибір одягу, — має намір оскаржувати рішення палати адвокатів. Нині він закликає до суспільної дискусії, адже слова і дії захисника важливіші за те, який він має вигляд.

 

Стандарт на 100 %

Вікторія ДЄЄВА, директор з персоналу ЮФ «Ілляшев та Партнери»

Ви маєте всього один шанс справити перше враження. Створення власного іміджу багато в чому залежить від зовнішнього вигляду людини. Саме тому для успішної кар’єри варто дотримуватися правил дрес-коду.

Пошук роботи починається із співбесіди. Співбесіда — це можливість вигідно себе представити та отримати бажане місце роботи. Якщо кандидат дотримується ділового стилю, він може не турбуватися на зустрічі про свій зовнішній вигляд — у наступному успіх залежить тільки від його харизми та ділових якостей.

Ваш стиль — ваш бренд. Не помилюся, якщо скажу, що в юридичному бізнесі дрес-код є невід’ємною частиною корпоративного стилю, вимоги однакові — як до кандидатів, так і до працівників. Дрес-код не означає, що йому можна відповідати епізодично, два або три з п’яти днів. Він встановлює стандарт, який вигляд повинен мати співробітник, коли його бачить роботодавець чи може побачити клієнт. І він повинен дотримуватися в 100 % випадків. Одягайтесь правильно.

 

Єдині правила

Анна КУЗЕНКОВА, HR-директор МЮФ Integrites

Кожен із нас формує власну думку про людину вже в перші хвилини знайомства на підставі зорового сприйняття ряду факторів, у тому числі і зовнішній вигляд людини.

У психології цей процес називається ефектом першого враження, який часто буває помилковим, оскільки ґрунтується на наших упередженнях, стереотипах і суб’єктивних стандартах, але саме перше враження може зіграти ключову роль у досягненні успіху.

Зовнішній вигляд людини, його стиль одягу сприймаються, в тому числі, як уміння слідувати прийнятим соціальним стандартам і нормам.

Компанії із сформованою корпоративною культурою завжди мають укладені правила корпоративного стилю, і тільки залежно від напряму бізнесу вони можуть бути як дуже суворими, так і мати дуже багато нестандартних ідей.

Професія юриста досить консервативна, у більшості клієнтів уже є сформований стереотип: якщо зустрічаєшся з юристом, він обов’язково буде в строгому костюмі. Ми для себе прийняли дрес-код з менш консервативними рамками, наприклад, ми відкриті до яскравих кольорів у виборі костюмів, вони піднімають настрій і створюють нестандартний образ.

У п’ятницю ми дотримуємося стилю casual. Головне, що у нас єдині правила, і вони не залежать від рівня посади, у нас єдині стандарти для всіх, бо в команді завжди всі рівні.

Для фахівців з підбору персоналу, безумовно, зовнішній вигляд кандидата — це візитівка, а також показник того, наскільки кандидат зацікавлений отримати цю посаду.