Культура: Сміх та й годі!

Марина БАХОЛДІНА

Саме тоді розумієш, як насправді пощастило видавництву, коли наші художники — Олена Цуранова та Сергій Рябоконь — щороку повертаються з торбою нагород із конкурсів карикатур по всьому світу. Пощастило не тому, що вони успішні, а тому, що ми з читачами маємо нагоду одними з перших бачити їхні роботи

Олена Цуранова посіла друне місце на конкурсі «Книга та цивілізація» в м. Коджаелі в Туреччині. Наші художники взяли участь у церемонії нагородження переможців. Загалом у цьому конкурсі були представлені 1 218 робіт 493 учасників із 58 країн. Приємно, що карикатуру Олени було розміщено на головному банері виставки.

Також у Туреччині Олена здобула приз від муніципалітету міста Акшехір — місця поховання легендарного Ходжі Насреддіна, а також взяла участь у церемонії відкриття міжнародного фестивалю, який було присвячено цьому видатному персонажу. Тут конкурс був ще масштабний: 790 учасників із 69 країн світу, які надали 1 650 карикатур.

Крім призових місць, належним визнанням таланту є і запрошення до суддівства на конкурсі. Саме так сталося з Оленою Цурановою, яка була членом журі на конкурсі, присвяченому туризму, у турецькому місті Ескішехір.

Сергій Рябоконь дещо змінив географію. Цього року в Хорватії він посів третє місце на конкурсі за темою, близькою кожному українцю — «Газ у будинку». Тут було представлено 655 карикатур 311 авторів із 55 країн.

На сьогодні Сергій Рябоконь є головою журі на Першому міжнародному конкурсі карикатур на тему «Бобри сміються» в с. Бобриці Києво-Святошинського району Київської області.

 

Карикатура Сергія Рябоконя, яка посіла третє місце в Хорватії

 

Робота Олени Цуранової, яка посіла друге місце в м. Коджаелі