Читальня: Літературні новинки

Книга: «Багряна королева»

Автор: Вікторія Авеярд

Переклад: Ярослава Стріха

Видавництво: «Наш Формат»

Ця книга для відкривачів нових світів. Дебютна книжка молодої американської письменниці та сценаристки Вікторії Авеярд «Багряна королева» стала бестселером New York Times та USA Today. Її перекладено 39 мовами. «Багряна королева» — перша із чотирьох книжок фентезі-серії про Мару Барров. Три з них уже написані, фінальна частина побачить світ у 2018 році.

Сімнадцятирічній Марі хронічно не щастить. Вона народилась у радіоактивній пустці постапокаліптичного світу, її ось-ось відправлять на війну, з якої більшість не повертається. Несподівано для себе Мара опиняється у вирі політичних інтриг і таємного руху спротиву й незабаром розуміє, що саме вона може змінити хід історії.


Книга: «Концерт пам’яті янгола»

Автор: Ерік-Емманюель Шмітт

Переклад: Іван Рябчій

«Видавництво Анетти Антоненко»

«Концерт пам’яті янгола» — це збірка новел, стрижнем якої бельгійський письменник французького походження Ерік-Емманюель Шмітт зробив постать Святої Рити — покровительки тих, хто вважає ніби виходу вже немає.

Кожна новела у збірці — це пошук відповіді на запитання: чи може людина змінитися? Чи є «сіра зона» між добром і злом? Як бути, коли виходу начебто немає? У «Концерті…» Шмітт майстерно диригує словами і сенсами, долями і виходами, добром і злом.


Книга: «Хлопчик у смугастій піжамі»

Автор: Джон Бойн

Переклад: Віктор Шовкун

Видавництво Старого Лева

«Хлопчик у смугастій піжамі» — історія, яка не залишає після себе байдужих. Роман ірландського письменника Джона Бойна номінований на два десятки літературних премій, у тому числі і на British Book Award, виданий п’ятдесятьма мовами світу. Дев’ятирічний Бруно разом із сім’єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому у загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Бруно знаходить нового товариша — єврейського хлопчика Шмуля. Між ними зароджується справжня дружба, яку розділяє тільки колючий дріт.

На окрему увагу заслуговує обкладинка українського видання (дизайнер — Назар Гайдучик). Оригінальну версію книги прикрашають горизонтальні світлі і блакитні смуги; українську — вертикальні… ніби дим піднімається від печі для спалювання людей…


Книга: «Троща»

Автор: Василь Шкляр

«Клуб Сімейного Дозвілля»

Троща — це очерет. Саме в очеретах над річкою Стрипою відбуваються події, з яких розпочинається новий роман відомого українського письменника Василя Шкляра, автора бестселерів «Залишенець» та «Маруся». Але троща, крім усього, ще й катастрофа, бійня, яка трощить людські долі.

Довгоочікувана новинка Шкляра — про воїна УПА, для якого війна вже минула, проте боротьба не забулася, про перемогу людини над обставинами, про перемогу людини над собою.


Книга: «Інформатор»

Автор: Джон Ґрішем

Переклад: Маріанна Восков’юк

Видавнича група:«КМ Букс»

Судді повинні бути чесними та безсторонніми. Їхня непідкупність та неупередженість — основа всієї судової системи. Та що, як суддя порушує закон і бере хабарі? Чим не початок для новини із українського медійного простору? Але не цього разу. Сьогодні йдеться про нову книгу Джона Ґрішема «Інформатор». Мабуть, не знайдеться правника, який би не читав або принаймні не чув про юриста-письменника Ґрішема та його романи у жанрі «юридичні трилери».

«Інформатор» — історія працівників Комісії з перевірки дій суддів США Лейсі Штольц та Г’юго Гетча. До них звертається колишній адвокат Маєрс, який пропонує резонансну справу проти «найбільш корумпованого судді в американській історії». Справді, про таке можна прочитати хіба що у книжках.


Книга: «Остання подорож Сутіна»

Автор: Ральф Дутлі

Переклад: Христина Назаркевич

«Видавництво 21»

Хаїм Сутін — художник-експресіоніст першої половини ХХ сторіччя, представник так званої Паризької школи. Ральф Дутлі написав біографію, опираючись на скупі спогади сучасників. Як зазначає видавець: «де документальних свідчень забракло, приходила на допомогу емпатія автора».

Роман «Остання подорож Сутіна» — поетична і зворушлива розповідь про невситимий творчий голод, золоту паризьку богему 1920-х років, дружбу з Модільяні і кохання до двох жінок. Яку ж ціну доведеться заплатити митцю за непереборне бажання малювати? Найвищу…