Преамбула: Умови для зростання

Владислав РЄЗНІКОВ,
партнер ЮФ Trusted Advisors, адвокат

В юридичних фірмах, де якість послуг безпосередньо залежить від знань та досвіду співробітників, ефективне управління підбору персоналу має бути одним із пріоритетних напрямів діяльності. Планування потреб фірми в розрізі рекрутингу є справді нелегким завданням, більше того, це завжди питання часу, залізної витримки та вмінь розгледіти потенціал і оцінити перспективу майбутньої співпраці в команді. А в сучасних умовах жорсткої конкуренції шансів на помилки ще менше, ніж здається. Фірми потребують справжніх професіоналів, які можуть допомогти мінімізувати ризики та максимізувати прибуток.

На той момент, коли Trusted Advisors тільки розпочинала свою діяльність на ринку, питання хедхантингу було для нас першочерговим. Ми мали на меті створити команду — систему — та віднайти людей, які зможуть вжитися в ній. Адже для нас важливим фактором успішності є саме ефективне співіснування колективу як цілісного організму. Ми завжди дотримувались ідеї, що команда — це найважливіший інструмент, який вимагає філігранної відточеності, і над цим ми працюємо щоденно.

Наразі залучення нових фахівців відбувається за двома напрямами: прихід молодих фахівців — випускників вишів та дос­відчених юристів, які мають професійний стаж. У першому випадку ми використовуємо можливість співпраці з провідними юридичними вишами, запрошуючи на стажування з можливістю продовжити практикуватися у фірмі. Ми також створили необхідні умови для внутрішнього професійного зростання кожного співробітника та кар’єрного зростання. Крім того, у нас добре налагоджений механізм наставництва, який передбачає закріплення кожного юриста за певним партнером або старшим юристом. Це допомагає новим співробітникам адаптуватися, швидше досягти необхідного рівня ефективності в роботі, дозволяє розраховувати на допомогу та сприяє в подоланні можливих складних професійних ситуацій.

Що стосується залучення досвідчених фахівців зі стажем роботи, то практика показує, що звернення до авторитетних кад­рових агентств є тільки перевагою. Хоча бувають непоодинокі винятки, коли кандидати самос­тійно приходять до нас з пропозицією.