Світ: Новини звідусіль

 

Google оскаржила в суді штраф Європейської комісії на суму 2,4 млрд євро


Компанія Google подала апеляцію до суду Європейського Союзу (European Court of Justice) на червневе рішення Європейської комісії про накладення штрафу у розмірі 2,4 млрд євро. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на EUobserver. Єврокомісія оштрафувала американську компанію за зловживання своїм становищем на ринку, надаючи перевагу власній службі порівняння покупок.

Компанія повинна була протягом 90 днів припинити такі дії або сплатити штрафні санкції в розмірі до 5 % від середньодобового обороту компанії Alphabet, головної компанії Google. Компанія Google фігурує також у двох інших антимонопольних справах Єврокомісії.

 

Мавпяче селфі: сторони конфлікту про авторське право нарешті порозумілися


У судовому процесі нарешті було досягнуто порозуміння щодо того, кому належать авторські права на фотографію, зроблену мавпою, повідом­ляє The Guardian. За угодою, британський фотограф Девід Слатер (David Slater) погодився пожертвувати 25 % свого майбутнього доходу на користь благодійній організації, що займається захистом тварин. Натомість фотограф отримує авторські права на світлину, адже тварини не можуть ними володіти.

Так, у 2011 році в джунглях Індонезії макака Наруто заволоділа фотокамерою фотографа та зробила свій відомий автопортрет. Американська організація РЕТА (People For The Ethical Treatment of Animals) звернулась у 2015 році до суду з вимогою визнати мавпу автором фотографії, який має право на винагороду за її використання. Торік суд першої інстанції у Сан-Франциско став на бік фотографа. Зокрема, було зазначено: «коли конгрес і президент можуть поширювати захист закону як на тварин, так і на людей, немає жодних ознак того, що вони це зробили в законі про авторські права». РЕТА оскаржила це рішення в суді апеляційної інстанції, де конфліктуючі сторони порозумілися.