№09 Вересень 2017 року → У вільний час

Відпочинок: Лобі під час хобі

Якось, розмірковуючи щодо різних типів юрфірм — класичний юрбіз чи сімейна справа, — дійшла висновку, що і клієнти є різними. Є прагматики, які за умов рівної якості оберуть дешевшу пропозицію без докорів сумління, а є ті, хто не тільки має спільні інтереси поза справою, а й дітей похрестили разом. Як впливають спільні інтереси юристів та клієнтів на співпрацю: об’єднують вони чи, навпаки, можуть стати причиною конфлікту на рівному місці? Чи можна бути впевненими, що товариський матч між юристами і клієнтами не призведе до образи, переманювання найкращих гравців або навіть розриву відносин? Звісно, це вже крайнощі, гідні кіно, але життя непередбачуваніше за будь-яку вигадку

Кредит довіри


Артем АТЕПАЛИХІН, керуючий партнер LEMAN International Law Group

На мою думку, спільні інтереси поза роботою йдуть тільки на користь відносинам як між клієнтами, так і між командою і навіть конкурентами. Спільні захоплення — це один із принципів ефективного тимбілдингу. Наприклад, я граю у теніс та сквош, постійно беру участь у змаганнях.

І, звісно, спорт — це зазвичай командна гра, навіть якщо ви супротивники на полі, це не завадить вам потиснути один одному руки після гри. Так само і в житті. Тому спорту відведене особливе місце в бізнесі. Багато моїх друзів та «спільників» у позаробочих захопленнях ставали клієнтами компанії.

У свою чергу, це надає можливість обговорити якісь робочі питання у неформальній атмосфері, налаштувати контакт та скинути напруження. А ще спільні спогади згуртовують людей. Тому в моєму житті поєднується як робочий час, так і неробочий, як офіційне, так і неформальне спілкування.

Чи можливо знайти через спільні захоплення клієнтів? Безперечно! Це як кредит довіри, коли люди вже знають тебе особисто, вони легше йдуть на контакт та не бояться довіряти тобі свої справи. Це особливо актуально для юридичного бізнесу, де довіра, професіоналізм та цілеспрямованість — понад усе.

Тим паче, якщо ми говоримо про спорт, то це дає зрозуміти, що ти за акула!

 

Скоротити дистанцію


Анна КУЗЕНКОВА, HR-директор МЮФ Integrites

Людям подобаються ті, хто на них схожий. Коли людина розділяє наші погляди, інтереси і захоплення, вона одразу стає для нас зрозумілою і цікавою, з’являється багато тем для спілкування.

Для клієнта важливо довіряти тому, у кого він щось набуває, адже пропозиція часто перевищує попит, може мати ідентичні умови, тому клієнти роблять вибір, виходячи саме з того, кому вони більше довіряють.

Загальні захоплення скорочують дистанцію між малознайомими людьми у формальних відносинах і виводять їх на більш неформальний дружній лад, вони створюють привід для додаткових зустрічей, а іноді навіть переводять клієнта у статус друга. Чим ширше коло захоплень юриста, тим більше знайомств і контактів він набуває. Наші захоплення розкривають наш характер, наприклад спортивні хобі говорять про те, що людина любить змагання, прагне досягати результату, перемагати — ці якості для юриста вкрай важливі, і клієнт навіть підсвідомо може робити проекцію на те, що він також досягає цілей у своїй роботі.

 

Лакмусовий папірець


Маріанна ТОЛКАЧОВА, старший юрисконсульт відділу правового забезпечення операційної діяльності юридичного департаменту FOZZY GROUP

Загальні інтереси, хобі або просто участь у спортивних змаганнях — це чудове місце для спілкування як з партнерами, так і з опонентами. Поясню чому. У судовій практиці я зустрічала два види опонентів: ті, з якими ми виходимо із залу судових засідань і нормально спілкуємося на загальні теми у сфері юридичної практики, і ті, які на мене навіть після судового засідання «ображені за фактом». Друга категорія юристів завжди викликає подив. Для мене в юриспруденції немає місця для особистих преференцій. Це вкрай не професійно бути в позі по відношенню до свого колеги по суду.

Юрист зобов’язаний захищати і бути найкращим для свого клієнта, а клієнти, як відомо, можуть змінюватися. Тому вибудовувати спілкування за принципом якщо ми зустрічаємося в суді як опоненти, то по життю ми теж вороги, недалекоглядно і не конструктивно.

Так ось, участь у спортивних змаганнях з колегами — це як лакмусовий папірець. Треба вміти радіти за інших, якщо програв сам, вміти радіти власній перемозі, вміти приймати поразку. Це дуже важливі людські якості, які можуть зробити будь-яку людину професіоналом, лідером і просто сильною особистістю.

-->