№09 Вересень 2017 року → У вільний час

Читальня: Літературні новинки

Книга: «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється»

Автор: Оксана Забужко

Видавництво: «Комора»

Оксана Стефанівна Забужко особливого представлення не потребує. Твори видатної української письменниці, поетеси, есеїстки і публічної інтелектуалки перекладені багатьма мовами, а фірмове «забужчине речення» (коли підмет на одній сторінці, а присудок на іншій) уже стало легендарним у літературних колах.

«Після третього дзвінка вхід до зали забороняється» — це збірка найяскравіших оповідань та повістей — зразків малої прози за три десятиліття. Тут є як визнані роботи, перекладені багатьма мовами, так і маловідомі юнацькі спроби письменниці в різних прозових жанрах. Завершує збірку свіжа повість Оксани Стефанівни про «покоління відкладеної війни». Тож читаймо нове творіння метра української літератури та пам’ятаймо, що «світом править Слово… світом завжди будуть правити ті, хто розказує кращі сторі».


 

Книга: «Інтернат»

Автор: Сергій Жадан

Видавництво: Меридіан Черновіц

Жадан-поет і Жадан-письменник — дві різні особистості в одному флаконі. Але у геніїв ні першої особистості, ні другої — сумніватися не доводиться. І ось Жадан-письменник пропонує читачу великий чи головний роман про війну. Принаймні так стверджують критики. «Інтернат» оповідає про життя вчителя в умовах війни на Донбасі. Принаймні так говорить «Вікіпедія».

«Паша, вчитель, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Він змушений її перетнути, аби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чийому боці його дім». Принаймні так описує роман видавництво. Очевидно одне: «Інтернат» — це щось значно більше за слова критиків, видавця чи «Вікіпедії». «Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…». І нам.


 

Книга: «Не озирайся і мовчи»

Автор: Макс Кідрук

«Клуб Сімейного Дозвілля»

Макс Кідрук — популярний в Україні та за її ме­жами мандрівник, письменник, автор науково-популярного проекту «Quantum». Його письменницька кар’єра розпочалась із насичених пригодами та жартами тревелогів, а широку популярність він здобув після виходу першої книги із трилогії технотрилерів «Бот». Інженер-енергетик за освітою, Макс Кідрук чудово усвідомлює, чим суспільству загрожує розвиток нанотехнологій, нарощування військової потужності та підлітки у пустелі Атакама.

Тепер його творчий доробок тяжіє до містичних трилерів. Торік він пропонував читачам зазирнути у сни п’ятирічного хлопчика Тео, який повернуся до життя після клінічної смерті і прихопив дещо із собою (книга «Зазирни у мої сни»). А тепер — запрошує відвідати містичне місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Аби туди потрапити, достатньо не озиратися і мовчати. Та чи можна мовчати і не озиратися, якщо поряд з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся?


 

Книга: «Дорога опівдні»

Автор: Марія Кривенко

Видавництво Старого Лева

Хто має більше шансів на успіх — людина красива чи людина наполеглива? Що зупиняє нас на шляху досягнення власної мети — внутрішні демони чи суспільні рамки? На ці та інші запитання відповідає читачу (чи, радше, читачкам) Марія Кривенко у своїй дилогії «Дорога опівдні». Роман «Тінь» — напружена історія про долі двох рідних сестер, архетип про «мамину дочку» і «татову дочку». «Дорога опівдні» — роман-реконструкція, монолог жінки, яку поглинула пристрасть до священика.

Роман-дилогію Марія писала впродовж останніх десяти років. Вона називає його автофікшином, де головними героями виступають почуття та емоції. Відверто та чуттєво про переплетіння жіночих доль.


 

Книга: «Лютеція»

Автор: Юрій Винничук

Видавництво: Фоліо

Юрій Винничук — відомий український журналіст, редактор, «Золотий письменник України». А Лютеція — це дівчина зі снів, яку розшукують герої нового роману Винничука.

«Лютеція» — роман, постмодерний витвір з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор закручує сюжет, додаючи безпрограшну тему таємних організацій, члени яких мають імена карт та історичних особистостей. Один із героїв твору — письменник, який пересиджує своє «неквапливе життя» на околиці. І, здається, одна знахідка у лісі потривожить його розмірене буття. Цікаво, чи зазвучить винничуківська «Лютеція» у головах читачів так, як і його «Танго смерті»?


 

Книга: «Спустошення»

Автор: Любко Дереш

«Видавництво Анетти Антоненко»

Свій Magnum opus — роман «Культ» — Любко Дереш написав у 18 років. «Поклоніння ящірці» (2002 рік), «Архе» (2005 рік), «Намір!» (2006 рік), «Трохи пітьми» (2007 рік) — це тільки перші рядки літературної біог­рафії Дереша. Приправлені лайкою та галюциногенними препаратами романи оповідають про життя підлітків і видаються дещо похмурими. Та хіба може бути інакшим життя підлітків?

«Спустошення» Дереша — це неофіційний гімн для мілленіалів та інтелектуальних кочівників. Це — роман для тих, хто знає щось про маніпуляції свідомістю і медитацію, про хаос і несвідоме, про «чорних лебедів» і про Звіра, котрий крадеться у пітьмі. «Спустошення» — про межу, з-за якої не повертаються.