Преамбула: Поштовх до злету

Дмитро ГОВОРУН,
комерційний директор ТіСіЕм Груп Україна

Юридичний ринок — втілення дос­віду, гнучкості та динамічності розвитку. Щороку спостерігаємо появу нових гравців, новацій у стратегіях компаній тощо. Швидкість, з якою відбуваються зміни, вражає і водночас надихає. Бізнес-середовище генерує чимало викликів, що мають враховуватися командами зі сфери надання професійних послуг. Здатність побачити, розпізнати і зрозуміти тренди відіграє ключове значення у довгостроковому розвитку ринку.

Досвід як сукупність попередніх помилок та успішних стратегій їх подолання стає основою забезпечення стабільного розвитку. З іншого боку, безперервний рух та нові ідеї — це той драйвер, який крок за кроком трансформує ринок.

Що сьогодні спонукає юридичну спільноту до змін? Відповідь нікого не здивує — цифрові технології. З’являються проекти, спрямовані як на юристів, так і на споживачів їхніх послуг. Здається, ще вчора потрібно було витратити чимало часу на пошук необхідної інформації щодо запиту клієнта або ж на пошук самого клієнта, а вже сьогодні існує низка сервісів, котрі суттєво спрощують доступ до інформації, надають можливість автоматизувати процеси, знайти клієнтів, відстежити якість наданих послуг тощо.

Розуміючи невідворотність впливу цифрових технологій на повсякденне життя і сфери професійних послуг, команда юристів-однодумців почала напрацьовувати ідеї, які згодом «переросли» у декілька самостійних проектів. Одним із основних завдань стало удосконалення інфраструктури в цій сфері. Так з’явилися проекти ADVOQ та NOTARIUM, завдяки яким споживачі юридичних послуг матимуть змогу швидко та зручно знайти адвокатів і нотаріусів, отримати відповідь на поставлені запитання в онлайн-режимі.

Простота, мобільність, зручність користування, доступ 24/7 незалежно від місця знаходження, економія часу на пошук — саме ці принципи закладено в основу роботи сервісів.

Маємо надію, що подібні проекти — це той поштовх у трансформації ринку, котрий стане основою підвищення рівня сервісу та створення нового етапу відносин між клієнтами й надавачами професійних юридичних послуг.