Світ: Новини звідусіль

 

Франція вводить обмеження щодо ретушування фотографій, які використовуються з комерційною метою


1 жовтня ц.р. у Франції набував чинності так званий закон про ретуш. Відтепер комерційні фотографії, які піддавались обробці, цифровому монтажу мають супроводжуватись спеціальним маркуванням «Photographie retouche» — фотографія ретушована. Як повідомляє служба bbc.com, за недотримання цієї вимоги порушникам загрожує штраф 37 500 євро або 30 % вартості створення власне реклами.

Нове правило спрямоване на запобігання екстремальній худорлявості серед фотомоделей, а також проблем зі здоров’ям серед тих, хто хотів би мати такий вигляд, як моделі, незважаючи на те, що це фізично неможливо, оскільки їхні фотографії були модифіковані за допомогою комп’ютера. До слова, новий закон не забороняє ретушувати дефекти шкіри та волосся.

Уряд Франції застосовує й інші методи боротьби з худорлявістю в індустрії високої моди. Зокрема, з травня ц.р. моделі мають надавати довідку від лікаря про те, що вони повністю здорові, а деякі компанії забороняють наймати на роботу занадто худих моделей.

 

Влада Австрії заборонила носіння бурок та нікабів у публічних місцях


З приходом жовтня в Австрії набув чинності закон щодо заборони носіння у громадських місцях хусток чи головних уборів, що повністю закривають лице. Як повідомляє служба bbc.com, в основному йдеться про нікаби та бурки. Згідно із законом, обличчя має бути відкритим від лінії волосся до підборіддя. Але, окрім традиційного мусульманського одягу, під заборону потрапили медичні та клоунські маски, балаклави та распіратори. Однак їх можна носити за призначенням лікаря, під час виконання професійних обов’язків чи на народних гуляннях, карнавалах. До слова, на хіджаб заборона не поширюються, оскільки ця хустка залишає лице відкритим. За даними ЗМІ, у разі порушення заборони поліція надасть можливість зняти предмет одягу, а у разі відмови — оштрафує на суму до 150 євро.

Заборону урядом Австрії було введено після прийняття нового закону про інтеграцію біженців. Влада країни заявила, що таким чином вона захищає традиційні цінності Австрії.