Колонка редактора: Українське хюгге

 

Останнім часом учені (ні, не британські) все частіше акцентують увагу на достатньо новому феномені — хюгге, який стає світовим трендом. З’явився він у Данії — країні де, як кажуть, живуть найщасливіші люди. Hygge, данський хюгге, — затишний феномен, що має свої закони, дотримання яких гарантує щастя та спокій.

Цікаво, який вигляд мало б поняття «хюгге» в Україні? У сиву давнину українське хюгге, напевно, сиділо би на призьбі, тішилося б солов’їним співом і гудінням хрущів.

Але часи, як і звички, змінюються. Тепер українське хюгге сидить на дивані, звідки саджає в тюрми всіх, кому оголошена підозра у вчиненні кримінального проступку, оголошує імпічмент Президенту, утримує депутатів і весь державницький апарат. Правда, все це українське хюгге робить у коментарях у Facebook. О, забули: а куди, власне, поділися дороги? І чому погода така кепська?

Хочеться, щоб в українського хюгге було більше терпіння. Щоб воно ніколи не припиняло прагнути кращого і вірити, щоб почало помічати досягнення країни, навіть якщо вони незнач­ні. Поки що незначні. Хочеться, аби українське хюгге починало із себе.

Тож читайте «УЮ» і пам’ятайте — у Данії живуть найщасливіші люди тільки тому, що, окрім щастя, їм там нічим зайнятися. Я дізнавалась.

 

Христина ПОШЕЛЮЖНА, редактор розділу «Спочатку»