Світ: Новини звідусіль

 

Німецький уряд має виробити нові правила щодо статевої приналежності


Федеральний конституційний суд Німеччини постановив, що влада повинна дозволити людям зазначати стать в офіційних записах не лише як чоловік чи жінка — уряд повинен створити «третю ідентичність» або відмовитися від гендерних записів узагалі. Як повідомляє The Associated Press, найвищий суд країни розглядав справу за позовом Vanja (так ідентифікувала позивача адвокатська група Dritte Option) щодо відмови змінити у реєстрі про народження позначку статті з «жіночої» на «інтер/інше» або «інше» (різне). Чиновники відхилили заяву з тих підстав, що законодавство дозволяє реєструвати дітей лише як чоловіків або жінок чи залишити пункт незаповненим.

Позивач наполягав на тому, що його особисті права порушені. У ході трирічної тяганини суду було надано генетичний аналіз, який підтверджував наявність у Vanja тільки однієї Х-хромосоми. Жінки мають пару Х-хромосом, тоді як у чоловіків ця пара складається з однієї Х- та однієї Y-хромосоми.

Суд постановив, що ідентичність тих людей, які не можуть бути визначені як чоловік чи жінка, також має бути захищена, оскільки законодавство захищає статеву приналежність. Німецький уряд має до кінця 2018 року виробити нові правила.

 

Європейська комісія виділила 30 млрд євро на розвиток технологій у рамках програми «Горизонт 2020»


Наприкінці жовтня ц.р. Європейська комісія анонсувала, що протягом 2018—2020 років спрямує 30 млрд євро на фінансування програми ЄС з розвитку наукових досліджень і технологій «Горизонт 2020», у тому числі 2,7 млрд євро на швидкий старт Європейської інноваційної ради. Про це повідомляється на офіційному сайті Комісії.

«Горизонт 2020» — найбільша рамкова програма за всю історію ЄС, загальний обсяг інвестицій якої складає 77 млрд євро. Програма підтримує науковий потенціал Європи на досить високому рівні. Протягом наступних трьох років Комісія фінансуватиме кампанії щодо міграції, безпеки, клімату, чистої енергії та цифрової економіки.

«Штучний інтелект, генетика, блокчейн: наука сьогодні є фундаментом найперспективніших новаторських досягнень, — заявив комісар з наукових досліджень, науки та інновацій Карлос Моедас (Carlos Moedas). — Європа є світовим лідером у галузі науки і технологій та відіграватиме важливу роль у розвитку інновацій».