Форум: Життєва енергетика

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Які життєво необхідні питання має вирішити держава, аби вивести енергетичну стратегію України на якісно новий рівень, — знають учасники II Legal Energy Forum

 

Зима невпинно стукала у двері українців, і поки вони затято перевіряли температуру батарей у квартирах, юристи обговорювали тенденції та перспективи розвитку української енергетики. Так, 1 листопада ц.р. газета «Юридическая практика» провела II Legal Energy Forum. Генеральним партнером заходу виступила ЮФ Asters, експертним — ЮФ Evris.

Юристи констатували, що нова енергетична стратегія України, розрахована до 2035 року, не є керівництвом до дії, а лише декларує ряд наявних проблем у галузі. Країні потрібен чіткий план імплементації змін та політична воля. Також учасники звернули увагу на проблему вичерпання ресурсів енергоблоків. На думку спікерів, держава повинна відійти від ціноутворення, залишивши за собою лише функцію моніторингу. Утім, наявний зараз рівень державного управління — залишає бажати кращого.

Окрім цього, присутні ділились роздумами щодо інновацій, можливостей інтеграції з енергетичною структурою Європейського Союзу, обговорювати нюанси конкуренції, приватизації, проектного фіксування та обмінювалися досвідом вирішення енергетичних спорів.