Репортаж: Сіднейський зміст

Ольга УСЕНКО

Євгенія РУЖЕНЦЕВА

Діставшись Австралії, світова юридична спільнота обговорила виклики юридичного бізнесу на конференції IBA

 

Щорічна конференція Міжна­родної асоціації юристів (Interna­tional Bar Association — IBA) — захід, який хоча б раз у житті має відвідати кожен юрист. І недарма організатори поєднують корисне з приємним, обираючи щороку нове місце проведення масштабної події. Так, 8—13 жовтня вперше за 70-річну історію конференція досягла Сіднея, одного з наймальовничіших міст далекої Австралії.

Зазвичай протягом тижня юристи з усього світу мають можливість ознайомитись із найактуальнішими трендами розвитку професії та юридичного бізнесу, поспілкуватися із зарубіжними колегами (багато з яких, до речі, знаходяться одразу в одному місці), встановити нові цікаві контакти та домовитися про співпрацю. Щорічна конференція IBA — це певна культура, фантастична атмосфера, майданчик для креативу і джерело нових ідей та справді незабутніх вражень.

Якими ж темами цього року вражав юристів захід? По-перше, викликами автоматизації та дискусіями довкола здобутків ­штучного ­інтелекту. Щодо питання, чим є штучний інтелект — ворогом чи помічником юристів, учасники жваво дебатували.

По-друге, питання кіберзагроз та кібератак, яке породило нову еру кіберзлочинності, — ще один вкрай важливий меседж конференції. При цьому нарівні з витоками інформації спільнота постає перед дилемою: захист конфіденційності клієнтської роботи та етична складова професії.

По-третє, конференція IBA вже традиційно пропонує обмінятися слушними думками щодо останніх подій світової політики. Зрештою, не оминули увагою питання наслідків Brexit для світових фінансових ринків, протекціоністський курс адміністрації Дональда Трампа, зростання популістських рухів та їх негативний вплив на політичну й правову свідомість людей.

Наступний правовий тиждень відбудеться 7—12 жовтня 2018 року у Римі. А поки що юридична спільнота має ще один рік плідно попрацювати та вразити нас цього разу в Європі. Не пропустіть, адже до Рима збираються приблизно 10 тисяч делегатів.