№11 Листопад 2017 року → У вільний час

Освіта: Зайва годинка

На Урані час від сходу до заходу сонця займає 84 роки. Як на мене, це саме той час, коли юрист може встигнути все зробити за один день. Чому шукають нові знання і як знаходять час на додаткову освіту — дізнавалися ми цього разу

Управлінські компетенції


Володимир ПАВЛЕНКО, партнер МЮФ Integrites

Коли стало нецікаво розвиватись винятково як юрист, тоді і стало зрозуміло, що потрібні додаткові знання. Умовно є два нап­рями розвитку юриста: експертний та управлінський. Кожен для себе сам обирає, яку компетенцію розвивати і якою мірою. Оскільки в ході надання послуг доводилось керувати групами юристів, я неодноразово переконувався в тому, що загальний результат роботи часто залежить не тільки від експертизи виконавців, але й від уміння організувати роботу, оцінити ризики для бізнесу клієнта та мінімізувати їх, а головне — підібрати та виховати ефективну команду. Навчання на МВА посилює управлінські компетенції, що дає змогу поліпшити організацію робочих процесів, якість наданих послуг та загалом ширше дивитись як на проблеми клієнтів, так і на розвиток своєї кар’єри.

Я пройшов на програму GenerationUA, організовану Гаріком Корогодським у МІМ-Київ, тому питання вибору школи не стояло. У принципі, в Києві є дві достойні школи — МІМ та КMBS, тож я радий, що вчився в одній із найкращих.

У цей час я звик спати по шість годин, менше займався спортом, менше бачив сім’ю і все одно постійно запізнювався на навчання. Інакше не виходило. Оптимальний варіант — повний MBA в Європі чи США з цілковитим відривом від роботи, але я знаю тільки двох таких людей: один жив на свої збереження (а це десь вартість хорошої квартири в Києві), а другий намагався підтримувати бізнес, але втратив його.

Чи було навчання корисним? Звісно, що було! Навчання дало змогу здобути нові та систематизувати існуючі знання в галузі управління проектами, маркетингу, фінансів та стратегічного менеджменту.

Ці знання важливі як для розвитку бізнесу клієнтів, так і для побудови власного бізнес-кейсу.

 

Нове у професійному житті


Оксана КОЧМАРСЬКА, директор KPMG Law

Особисто до мене усвідомлення необхідності здобуття системних управлінських знань прийшло не одразу, хоча так склалося, що я багато років успішно керувала консалтинговим бізнесом у міжнародній компанії. Але на певному етапі, коли бізнес стрімко росте і ти маєш одночасно керувати безліччю процесів, розумієш, що їх взаємозв’язок дуже тісний, а комплексного розуміння, як бізнес девелопмент необхідно трансформувати у внутрішні процеси, немає. І, навпаки, як реагувати на зміни? Які стратегічні рішення тобі треба прийняти, щоб забезпечити ще більш якісний стрибок бізнесу в умовах високої конкуренції на ринку?

Та навіть якщо ти інтуїтивно робиш правильні та результативні кроки, дуже важко пояснити причини своєї історії успіху через призму стратегічного менеджменту. І при цьому ти хочеш реалізуватися конкурентним високоефективним управлінцем, а глобальні горизонти потребують якісної освіти та комплексних знань. Тому достойної альтернативи програмі МВА для себе наприкінці 2014 року я не знайшла, тож розпочала аналіз і пошук школи.

Моїми основними критеріями відбору були: міжнародна школа з іноземним дипломом університету та регулярний формат навчання англійською мовою, тому Единбурзька бізнес-школа з її британськими стандартами відповідала моїм вимогам та високим очікуванням. І вчитися довелося досить інтенсивно, програма була насичена та вимоглива, з реальними письмовими екзаменами.

Пошук часу — це найболючіше питання для кожного студента МВА, бо доводилося розставляти пріоритети і справді жертвувати власним часом, бо залучення у бізнес було, як і раніше, на всі 150 %. Тому без недоспаних ночей перед екзаменами не обходилося, і про такі речі, як сходити з сином у кінотеатр чи почитати художню літературу, довелося забути, бо опановувала нескінченні бізнес-кейси. Але рекомендую «відриватися» у короткометражних відпустках, подорожі відновлюють енергію, якої потрібно 300 % на час ­навчання.

На запитання, чи вартувало навчання витрачених зусиль та активів, я впевнено відповідаю — так. Перше, що я отримала, це комплексне бачення всіх аспектів ведення бізнесу та відчуття свободи, всеобізнаності та професійної висоти. Крім виру пропозицій роботи в LinkedIn у відповідь на три нових букви «МВА» в аккаунті, ти усвідомлюєш, що можеш з нуля будувати бізнес — будь-який, і впевнено. А такі предмети, як маркетинг, стратегічне планування, організаційна поведінка та лідерство, відкрили для мене нові концептуальні та цікаві грані. І, звісно, процес навчання — це також ефективний нетворкінг, розширення горизонтів та кола друзів, крута драйвова атмосфера та незабутні спогади. А в результаті — новий виток у професійному житті, бо ти вже просто не можеш жити без подолання викликів та шаленого темпу росту. От чому я приєдналася до високопрофесійної та креативної управлінської команди KPMG Law!

-->