Подія: Адепти технологій

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Юристам відводиться місія щодо адаптації технологій до реальності — учасники II Legal TMT Forum

 

Якщо ще вчора на заходах, присвячених технологіям, юристи обговорювали хіба що різноманітні аспекти діяльності ІТ-компаній, то сьогодні правники розмірковують над впливом на юриспруденцію автоматизації та штучного інтелекту. Майбутнє уже наступило, і юристи не можуть залишатися осторонь нових викликів. 22 листопада ц.р. у Києві газета «Юридическая практика» провела II Legal TMT Forum (Technology. Media. Telecommunications). Генеральним партнером заходу виступила ЮФ Aequo.

Рівень технологій виріс, разом із тим виріс рівень злочинів. Україна виявилась до нових викликів не готовою, а державна політика у сфері кібербезпеки залишає бажати кращого. Учасники TMT Forum переконані: захистити країну від кіберзагроз зможе кооперація та співпраця державних і приватних компаній. Питання законодавчого забезпечення телекомунікаційної сфери теж «кульгає», особливо в частині ­підзаконних нормативних актів. Не втрачає актуальності і питання боротьби з піратством та захисту контенту. Але в цьому напрямі крига скресла: недавно парламент прийняв законодавство, яке передбачає механізми блокування контенту в мережі. Юристи переконані, що новим полем для розвитку медіаправа є віртуальна реальність. Що стосується штучного інтелекту, то наразі про його суб’єктність говорити зарано — наразі можна говорити тільки про його взаємодію з людиною.

Юристи одностайні в тому, що технології не замінять правознавців. Однак останнім відводиться місія щодо адаптації технологій до реальності. Про це говорилось у ході батлу між «інноваторами» та «консерваторами» щодо блокчейну та смарт-контрактів у бізнесі. Детальніше — на наступних шпальтах.