№12 Грудень 2017 року → У вільний час

Вернісаж: Повернення додому

Проект ArtAsters, заснований вісім років тому, вже традиційно збирає митців та всіх шанувальників мистецтва, серед яких топ-менеджери провідних компаній, дипломати, представники державної влади та громадські діячі. Цього разу в приміщенні юридичної фірми Asters відбулося відкриття виставки відомого українсько-американського художника Анатоля Коломийця (1927—2014) «Повернення додому».

Анатоль Коломиєць — добре знаний у Чикаго та в міжнародній спільноті. Він народився в Україні, на Полтавщині. Тікаючи від Голодомору, опинився в Європі, де і здобував освіту. Художник емігрував до Сполучених Штатів та оселився в Чикаго в 1953 році.

Анатоль Коломиєць мав 42 індивідуальні виставки, його роботи є в численних приватних колекціях та галереях в Аргентині, Австралії, Бельгії, Англії, Франції, Сполучених Штатах, Канаді та Україні. У 2007 року панові Коломийцю було присвоєно звання «Заслужений художник України».

Презентація виставки відбулася спільно з Американсько-Українською Діловою Радою. Армен Хачатурян, старший партнер ЮФ Asters, зазначив: «Анатоль Коломиєць виїхав з України в юному віці, але незалежно від свого місця проживання — чи то Європа, чи США, де провів більшу частину життя, — він продовжував працювати над образами своєї Батьківщини, її людей, природи, історії та долі. Його роботи допомогли багатьом представникам української діаспори зберегти духов­ний зв’язок з рідною землею та надали їм сил досягти успіху у новій країні. У цьому аспекті художню місію Анатоля Коломийця складно переоцінити. Безперечно, що завдяки своєму таланту та відданості Україні він заслуговує на більш широке визнання на своїй Батьківщині. Саме тому ми дуже раді об’єднати зусилля з сім’єю Анатоля для того, щоб повернути його ім’я до України разом з його вражаючими роботами, що віддзеркалюють історію скіфів, козацьку славу, трагедії Голодомору і Чорнобиля та багато інших тем, що знаходять відгук у серцях українців. Ми раді, що у проекту ArtAsters з’явилася унікальна можливість презентувати роботи Анатоля Коломийця в Україні».

Морган Вільямс, президент Американсько-Української Ділової Ради, коментує: «Цього року відзначається 25-та річниця встановлення дипломатичних відносин між США та Україною. І символічно, що наприкінці цього насиченого подіями року у нас з’явилася нагода представити виставку шанованого українсько-американського художника у рамках проекту ArtAsters, що має на меті популяризацію українського мистецтва. Роботи, представлені на цій виставці, мають дуже сильний зв’язок з Україною. Анатоль Коломиєць народився в Україні у 1927 році та емігрував до США у 1953-му. Протягом свого життя він зберіг найкращі та найцінніші риси своєї української спадщини. Його роботи представляють поєднання універсальних цінностей та української культури. Для нас честь сприяти поверненню додому мистецтва Анатоля Коломийця».