Преамбула: Надійно і надовго

Дмитро ГОНЧАРЕНКО,
партнер Brightman FinTech Law Firm

Розквіт цифрових технологій несе в собі величезний потенціал, автоматизуючи процеси і допомагаючи економити час та гроші. Використання мобільних додатків, хмарних технологій, чат-ботів та блокчейну вже не перший рік полегшує роботу як міжнародних корпорацій, так і стартапів. Не відстає від трендів «уберизації» бізнесу й ринок юридичних послуг.

Legal tech в Україні ще недавно був орієнтований лише на обслуговування роботи юриста, наразі все частіше пропонує інноваційні рішення для споживачів юридичних послуг. Інтернет-сервісам та чат-ботам уже сьогодні делегують підготовку різноманітних контрактів, вирішення спорів між контрагентами чи онлайн-реєстрацію торгових марок.

Ще одним трендом legal tech є використання блокчейну — технології, існування якої дозволило створення не лише криптовалют, а й «розумних контрактів», які вже сьогодні докорінно змінюють формат роботи юридичних фірм та нотаріату не тільки в США та країнах ЄС, а й в Україні.

Legal tech рішень можна боятися або, нав­паки, захоплюватися кожною новинкою. Зрозумілим є одне — legal tech увійшов на ринок юридичних послуг міцно і надовго. А ще він приніс нові виклики, які треба приймати як традиційним гравцям, так і юристам нової формації.

-->