Світ: Новини звідусіль

 

Європейські країни приєднуються до партнерської блокчейн-організації


22 європейські країни 10 квітня ц.р. підписали Декларацію про заснування Європейського блокчейн-партнерства (European Blockchain Partnership). Партнерство стане засобом співпраці між державами-членами для обміну досвідом та експертизою в технічній і регуляторній сферах та підготує до запуску загальноєвропейського блокчейну на єдиному ринку цифрових технологій на користь державного та приватного секторів.

Такий крок має зберегти провідну роль Європи у розробці та впровадженні блокчейн-технології. Цю технологію вже успішно протестовано, в основному у сфері фінансових послуг, і впродовж найближчих років вона стане більш оперативною та інтегрованою у все більшу кількість цифрових послуг, таких як регуляторна звітність, енергетика та логістика.

Зокрема, Декларацію підписали: Австрія, Бельгія, Болгарія, Чеська Республіка, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Велика Британія.

 

Роскомнагляд подав позов до суду щодо блокування Telegram


Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій та масових комунікацій Російської Федерації (Роскомнагляд) 6 квітня 2018 року звернулась до Таганського районного суду м. Москви з позовом про обмеження доступу на території Росії до інформаційного ресурсу Telegram. Як повідомляється на офіційному веб-порталі служби, позов подано у зв’язку з невиконанням Telegram вимоги ФСБ щодо передачі ключів для дешифрування повідомлень користувачів на підставі статті 15.4 Федерального закону «Про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації».

15-денний термін минув 4 квітня ц.р. Telegram відмовився виконувати вимогу та зазначив, що адміністратор сервісу в існуючій архітектурі за жодних умов не має доступу до інформації, що дає змогу декодувати електронні повідомлення, які приймаються, передаються, доставляються чи оброблюються.

Наприкінці березня Верховний суд РФ відмовив у задоволенні позову месенджера Telegram про скасування наказу ФСБ щодо визначення порядку передачі ключів для розшифрування повідомлень користувачів.

 

-->