Захід: Фарма води

Христина ПОШЕЛЮЖНА

У питанні удосконалення фармацевтичних правовідносин державі уже досить лити воду, потрібно переходити від слів до справи — II Legal Pharma & Medicine Forum

II Legal Pharma & Medicine Forum — це коли адепти верховенства права говорять про послідовників Гіппократа. Так, 21 березня 2018 року представники юридичного ринку, медичних закладів, державних органів та юрисконсульти обговорювали питання нової інфраструктури системи охорони здоров’я, розмірковували над тим, чи виправдала себе міжнародна закупівля лікарських засобів, відзначали актуальні виклики фармацевтичної індустрії (які лежать у площині податків, конкуренції, комплаєнсу та реклами), а також говорили про виробництво лікарських засобів в Україні. Організатор заходу — газета «Юридическая практика», генеральний партнер форуму — МЮФ DLA Piper Україна.

Експерти зазначали, що Україна — це гідна фармацевтична держава, однак національне законодавство (зокрема, в частині фармацевтичної реклами) застаріло та не враховує багатьох сучасних викликів. Лейтмотивом декількох виступів учасників заходу стала законодавча ініціатива щодо удосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей (проект № 7538).

-->