№4 Квітень 2018 року → У вільний час

Читальня: Літературні новинки

 

Книга: «Морт»

Автор: Террі Пратчетт

Переклад: Ольга Любарська

«Видавництво Старого Лева»

Персонаж Смерть майстра гумористичних романів у жанрі фентезі британця сера Террі Пратчетта чоловічої статті… Якщо у скелета в плащі з каптуром і косою, здатною розділити слова на приголосні та голосні, взагалі може бути стать. Утім, достоту відомо, що Смерть є дбайливим господарем, рибалить, філософствує, любить кошенят і мріє про відпуску.

Роман «Морт» відкриває цикл серії «Дискосвіт» (плаский світ у формі диска, що перебуває на спині черепахи, яка несе його через космос), у якому головним персонажем є Смерть. Саме думки про відпустку спонукають Смерть взяти собі підмайстра Морта. Чи вдасться незграбному і не дуже здібному хлопчині опанувати непростий фах Смерті? Робота обіцяє хлопцеві кар’єрне зростання, поліпшення іміджу та численні відрядження. Смерть має відмінне почуття гумору.


 

Книга: «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті»

Автор: Насім Ніколас Талеб

Переклад: Микола Климчук

Видавництво: «Наш Формат»

Антикрихкість — не те саме, що гнучкість чи міцність. Гнучке витримує удар і залишається тим самим; антикрихкому ж удар іде на користь, воно стає кращим. Цю властивість має все, що змінюється з часом: еволюція, культура, ідеї, політичні та юридичні системи, технічні інновації, революції…

«Антикрихкість» — це детальна інструкція з виживання у світі, де правлять Чорні лебеді. Це одна з книжок всесвітньо відомої серії «Невизначеність» (Incerto) лівансько-американського філософа, математика і науковця Насіма Ніколаса Талеба, до якої входять також «Чорний лебідь», «Обдурені випадковістю» та «Прокрустове ложе». На думку автора, «Антикрихкість» — найважливіша його праця. Автор окреслює прості правила, які допоможуть обернути непередбачуваність і невизначеність на джерело самовдосконалення.


 

Книга: «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою»

Автори: Тетяна Терен, Анна Липківська

Видавництво: Pabulum

Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, Герой України, одна з найвідоміших жінок сучасності. Понад 35 років працювала в Київському національному академічному театрі ім. Лесі Українки. Найвідоміша роль — Гелени Модлевської у виставі «Варшавська мелодія», яку Ада Роговцева зіграла майже 700 разів.

«Прості речі…» — це відверті діалоги-сповіді легенди українського театру про її життя, родину, близьких людей, покликання, професію і країну з журналісткою Тетяною Терен і театральним критиком Анною Липківською. «Відпусти ситуацію» — саме цей вислів полюбляв повторювати її чоловік Костянтин Степанков. «Відпустіть ситуацію», — радить Ада Миколаївна прихильникам її творчості.


 

Книга: «Майстер»

Автор: Колм Тойбін

Переклад: Ольга Тільна

Видавництво: «ФАБУЛА»

«Майстер» — мабуть, найбільш премійований роман ірландського письменника, журналіста та літературного критика Колма Тойбіна: Дублінська літературна премія, короткий список Букерівської премії, роман року за версією газети Los Angeles Times, одна із десяти книг року за версією газети The New York Times, французька літературна премія за найкращу іноземну книгу.

У романі «Майстер» автор майстерно переплітає біографічний і художній вимисел. Це історія письменника Генрі Джеймса, який народився в Америці наприкінці ХХ сторіччя і покинув родину, щоб поневірятися Європою. Самотність і надія, провали і творчі злети, психологічне та емоційне напруження — Тойбін пропонує помандрувати життям Джеймса та Європою.


 

Книга: «Козацький міф»

Автор: Сергій Плохій

Видавництво: «Клуб Сімейного Дозвілля»

Сергій Плохій — професор історії й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи, автор дев’яти книжок, зокрема бестселерів «Брама Європи», «Остання імперія» та «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду» представляє увазі любителів історії «Козацький міф». Власне, у своїй новій роботі автор їх розвінчує — він розкриває секрети історії українського козацтва.

Зокрема, Плохій намагається розгадати історію легендарної пам’ятки української національно-політичної думки початку XIX сторіччя «Історії русів». Історик намагається сягнути самої суті тексту, не тільки з’ясувати, хто був його автором, а й пояснити внутрішню логіку та мету цієї історичної пам’ятки.


 

Книга: «Першому гравцеві приготуватися»

Автор: Ернест Клайн

Переклад: Зоряна Крижанович, Юрій Нікітюк

Видавництво: «КМ-Букс»

Кажуть, що «Першому гравцеві приготуватися» — книга про майбутнє, якого у нас ніколи не буде. Науково-фантастичний роман американського письменника і сценариста Ернеста Клайна, який уперше побачив світ у 2011 році, став бестселером за версією The New York Times, удостоєний премією Alex Award Young Adult Library Services Association та премією Prometheus Award.

2044 рік, світ потерпає від енергетичної кризи, панують безробіття і голод. Як і більшість людства, сирота Вейд Воттс рятується від похмурої реальності в ОАЗі — масштабній віртуальній утопії, де можливості обмежуються лише фантазією. І, як і більшість людства, він мріє здобути найцінніший приз, захований у віртуальному світі — «пасхальне яйце». У березні відбулася прем’єра масштабної екранізації від режисера Стівена Спілберга. Але не забувайте: «віртуальна реальність — це круто, але реальна реальність — це й досі єдине місце, де можна нормально поїсти».

 

-->