Школа: Платформа та зміст

Вероніка КОЛОМІЄЦЬ

Інноваційна освітня платформа для підвищення кваліфікації практикуючих юристів Legal High School відзначає перше півріччя своєї діяльності

У липні діяльність інноваційної освітньої платформи для підвищення кваліфікації практикуючих юристів Legal High School подолала піврічну позначку. Для одних цей проект став майданчиком, де можна здобути нові якісні знання, а для інших — платформою, де можна поділитися досвідом та обговорити нагальні питання.

Шість місяців тому молодий та амбітний проект Legal High School розпочинав свою роботу зі старту Школи судової практики і Школи корпоративного права та M&A. Згодом було відкрито низку шкіл, таких як: Школа податкової практики, Школа кримінальної практики, Школа з реструктуризації та банкрутства. Олег Маліневський, партнер ЮК EQUITY, на відкритті Школи кримінальної практики зазначив: «Відчуваю велике захоплення та гордість, що на юридичному ринку нарешті створено універсальний практично-освітній майданчик, який уже став безцінним джерелом якісних знань у сфері реальної юрис­пруденції. Віднині найкращий професійний досвід від лідерів практик перебуває у легкій доступності для кожного бажаючого. Усвідомлюючи, що майбутнє юридичного ринку формується вже сьогодні, переконаний, що завдяки подібним проектам його перспективи більш ніж оптимістичні». Також знаковою подією стало започаткування LHS Discussion Hub — дискусійної платформи, де представники бізнесу, судді судів різних інстанцій, державні службовці мають змогу обговорити нагальні проблеми. Анна Огренчук, керуючий партнер Юридичної групи LCF, зауважила: «Це справді унікальна можливість на одній платформі обговорити актуальні та гострі питання не тільки між адвокатами та суддями, а й усім разом».

Участь в обговоренні актуальних і злободенних тем на LHS Discussion Hub уже взяли більшість партнерів провідних юридичних фірм, судді Верховного Суду, заступники міністра юстиції України, міністра освіти і науки України, керівники державних органів, таких як Антимонопольний комітет України (АМКУ), Національна поліція, Кіберполіція, Генеральна прокуратура України, Державна фіскальна служба України (ДФС), представники посольств різних країн, ректори провідних юридичних вузів України та журналісти. Було ініційовано обговорення таких актуальних тем, як конкуренційні виклики сьогодення, удосконалення юридичної освіти, резонансні кримінальні провадження, питання допуску адвоката до участі у кримінальному процесі, а також проміжні виклики та нові результати судової реформи.

Legal High School рухається в одному ритмі з викликами сучасності, йде в ногу з часом та формує нав­чальну програму відповідно до потреб ринку.

Тут було проведено чимало цікавих блоків, порушено багато питань, але найактуальнішим, за спостереженням організаторів, став спецкурс з процесуальних новацій, де спікерами виступили, власне, розробники нових кодексів. Під час цього блоку спікери ділилися своїми думками щодо того, як на практиці працюють нові норми процесуального законодавства, як змінюється судочинство в Україні та на які підводні камені можна наштовхнутися під час судового процесу. Не були позбавлені уваги новели корпоративного законодавства. Так, було проведено однойменний блок, у рамках якого йшлося про довгоочікувані закони, розроблені провідними юристами щодо регулювання діяльності товариств з обмеженою відповідальністю та акціонерних товариств. Андрій Романчук, керуючий партнер ЮК MORIS GROUP, переконаний у тому, що знання і досвід, які матимуть змогу здобути учасники проекту, будуть дуже корисними на практиці.

Варто також відзначити потужний лекторський склад Legal High School. Викладачами інноваційної освітньої платформи вже стали партнери провідних юридичних фірм України, судді, державні службовці, керівники юридичних департаментів великих підприємств. Зібрано понад 300 найкращих викладачів, запрошуються експерти з інших країн, аби вони ділилися своїм, іноземним, досвідом з національною аудиторією. І це тільки початок…

Legal High School стала найбільшим майданчиком, де юрист може здобути практичні знання. Заняття у Школі відвідали вже понад 2 000 слухачів. Ведеться активна кампанія pro bono, завдяки якій залучено уже більш ніж 300 представників державного сектора (судді, помічники суддів судів усіх інстанцій, представники Національного антикорупційного бюро України, АМКУ, Національної поліції України, Генеральної прокуратури України, ДФС та інші). Понад 600 студентів мали можливість відвідувати лекції в Legal High School.

Підписано низку меморандумів про співпрацю з органами державної влади та провідними вишами України. Заняття у Legal High School включено до навчальних програм студентів старших курсів, що є вагомим здобутком нового проекту. Зокрема, меморандуми про співпрацю підписано з АМКУ, Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Міністерством юстиції України, Головним територіальним управлінням юстиції в місті Києві, Вищою радою правосуддя, а також провідними вищими навчальними закладами: Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Академією адвокатури України, Національною академією управління, факультетом соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київським національним економічним університетом, юридичним факультетом Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Legal High School допомагає працевлаштовуватися молодим спеціалістам. Чимало слухачів з університетів уже отримали свої перші стажування в провідних юридичних фірмах. Незабаром Legal High School планує запустити HR Hub, у рамках якого кожен зможе підібрати цікаву для себе вакансію.

Своєю чергою партнери Школи підтримують ініціативу працювати з найкращими студентами країни. «Наша компанія підтримує проект Legal High School та вважає за доцільне підтримку талановитої молоді та наших університетів», — відзначив Руслан Дроб’язко, партнер МЮФ Baker McKenzie.

В ідею розвитку юридичної освіти повірили найкращі з кращих, тож саме тому проект підтримують: генеральний партнер Legal High School та генеральний партнер Школи з реструктуризації та банкрутства — ЮФ Evris; професійний партнер Legal High School — МЮГ Eterna Law, офіційний партнер Legal High School — ЮФ «Антіка», генеральний партнер Школи судової практики та професійний партнер Школи з реструктуризації та банкрутства — ЮГ LCF, генеральний партнер Школи корпоративного права та M&A — МЮФ Baker McKenzie, генеральний партнер Школи податкової практики — ЮК Moris Group, генеральний партнер Школи кримінальної практики — ЮК Equity та експертний партнер Школи кримінальної практики — АО Barristers.

Для своїх слухачів та викладачів Legal High School готує багато цікавого: нові формати навчання, ще цікавіші спікери, ще актуальніші теми, ще цікавіші заходи. Тож, як-то кажуть, не перемикайтеся!

Віолетта ЛОБАН, директор з розвитку Legal High School

На сьогодні в Україні є багато курсів і тренінгів для юристів на різні теми. Відмінність LHS у тому, що тут подаються повні програми практичних навичок у найбільш затребуваних в Україні спеціалізаціях.

При цьому ми не змагаємося з класичною юридичною освітою. LHS — це не альтернатива вишу, це місце, де юрист може здобути необхідні практичні знання, що надасть йому можливість вчитися не тільки на власних помилках.

Ми не очікували, що за півроку роботи стільки шанованих спікерів виступлять на майданчику Legal High School, що така кількість успішних юристів прагнуть нових знань. Тому в перспективі плануємо запустити ще багато нових напрямів, зокрема найближчим часом — Школу інтелектуальної власності і Школу банківського та фінансового права.

Крім цього, з осені ми змінюємо підхід до організації навчання: планується, що кожен блок (курс лекцій) подаватиметься як закінчена програма з фінальним іспитом у вигляді судових дебатів, розбору реальний кейсів, тестування тощо, за результатами якого слухачам видаватимуться сертифікати із зазначенням успішності.

Цей рік був тестовим, ми зробили багато висновків з приводу нашого формату, і є кілька важливих цілей на рік 2019-й. Одна з них — розділити програму на кілька рівнів: для правників-початківців (студентів останніх курсів юридичних факультетів та молодших юристів) і для досвідчених правників (від старших юристів до партнерів юрфірм та керівників юрвідділів).

Новий формат LHS Discussion Hub уже став відомим як майданчик для обговорення найбільш гострих і резонансних тем серед авторитетних представників адвокатської спільноти, суддівського корпусу та керівників держорганів.

Незабаром на слухачів Школи також очікує низку заходів у рамках LHS Networking Club, про це можна буде дізнатися з анонсів на сторінці Legal High School у Facebook.

Нам мало бути просто навчальними курсами — ми створюємо екосистему юридичного ринку!