Хобі: Праворуч по борду!

Гідрокостюм чи діловий костюм? Ви знаєте, де піратська бухта під Києвом? Чий Крим? Це три запитання, на які наш співрозмовник Ян Ахрамович, старший юрист практики вирішення спорів ЮФ Evris, знає всі відповіді. Отже, успішний юрист та не менш досвідчений вейкбордист, співзасновник вейк-парку «Піратська бухта» розповідає, як можна поєднати вирішення спорів з вейком. А ми читатимемо і заздритимемо по-білому, адже знайти справу, яку любиш, та захоплюватися нею щодня, виходить не завжди

Яне, у пересічного українця образ юриста не дуже сучасний і дотепний: це завжди серйозний нудний «ботан» у костюмі, який тільки і вміє, що копирсатися у папірцях, незрозуміло висловлюватися та оперувати погодинними ставками. Ви можете розбити це уявлення?

Насправді більшу частину свого життя я теж провожу в костюмі. Навіть у краватці їду на пляж. Мабуть, для більшості місцевих я не «ботан», а «отой, що так круто стрибає на борді». Для своїх одноклубників — ще й тренер підростаючого покоління юних та вже не досить молодих вейкбордистів.

Як вирішили заснувати саме вейк-парк, це мрія дитинства?

Я народився і жив у Криму, в Сімферополі, тому любов до сонця та води у мене в серці і завжди зі мною, незалежно від того, де я тепер. Звісно, як для всіх кримчан, моє життя змінив 2014 рік. Був змушений виїхати з рідного Криму після його окупації — я не став «согласным» та продовжив відстоювати закон.

Коли освоївся у столиці, дійшли руки і до вейку. Цього літа став тренером та співзасновником разом із моїми однодумцями вейк-парку «Піратська бухта» у передмісті Києва. Знайти нас нескладно — озеро Крючок біля Вишневого, іти на звук радісних криків та плескоту води. Стан, коли у світі існують тільки ти, вода і дошка, чудово допомагає освіжити голову та звільнитися від негативу «життя на березі».

Ваші співзасновники та однодумці — юристи, спортсмени, друзі?

Мій друг та за сумісництвом відеопродюсер, який у вільний час так само, як і я присвячує всього себе нашій невеличкій справі. Ідея заснування та взагалі створення вейк-парку стала для нього першою спробою відчути хвилі та адреналін, адже вперше він став на дошку вже у нашому новоствореному місці.

Як ділите час між роботою та хобі, чи залишається ще на щось?

Останні місяці весь вільний час присвячував вейк-парку. Звісно, на роботі хобі мене видає з головою — вже на початку червня маю засмагу, наче місяць провів на пляжах Єгипту чи Туреччини.

Які якості може розвинуту вейкбординг?

Крім того, що вейкбординг — це крутий спосіб гарно провести вільний час, це також вид спорту, який допомагає стати сильнішим та спритнішим. Вейкборд має свою філософію, яка походить від філософії серфінгу. Він допомагає налагодити думки, зрозуміти, що у світі є обставини, які не можна змінити, проте вони можуть бути підкорені та навіть принести користь. Крім того, вейкбординг, як і будь-який інший вид спорту, загартовує характер, вчить йти вперед, а його екстремальність дозволяє блискавично оцінювати ситуацію зберігати самоконтроль та адаптуватись до труднощів.

Хто може займатися вейкбордингом і чи потрібна спеціальна підготовка?

На вейкборді катаються як діти, так і вже літні люди — обмеження можуть бути тільки у голові. Але якщо в тебе нарешті вийшло встати на дошку та проїхати по воді хоч декілька секунд — ти будеш прагнути повторити цей досвід знову і знову.

Попри те, що спортсмен пересувається по воді на швидкості 20—40 км/годину, цей спорт є дуже безпечним. Райдер обов’язково у рятівному жилеті, ноги надійно зафіксовані на дошці, а тренер стежить за оптимальною швидкістю роботи установки залежно від рівня майстерності спортсмена.

Найстрашніше що може статися — це погано закріпити плавки на своєму тілі, та й вони не злетять далі гомілок, до яких міцно кріпиться дошка.

Тобто заняття безпечні, проте екстрим є в усіх його проявах. А чи може наскучити бути постійно залежним від канату?

Та ви що! Вейкбординг, на мою думку, найбільш непередбачуваний вид спорту. Сотні дивовижних місць на планеті можуть бути використані для катання на дошці по воді. Тут завжди є куди розвиватися — існують десятки видів трюків. І навіть коли ти вже всі їх вивчиш, можна придумати власний. А якщо вже зовсім стане нудно, то свою дошку можна розмалювати як завгодно і стати єдиним унікальнім вейкбордистом у світі. Не треба забувати, що вейкбордингом можна займатись як у катерній версії, так і в канатній. Тобто у вас зав­жди є можливість вибрати прийнятний для себе варіант. Я віддаю перевагу канатному катанню, який менш травматичний та більш драйвовий.

Зрозуміла. Але це розваги лише на літо, Київ — не Крим і тут сезон не дуже тривалий.

Маючи гідрокостюм, вейкбордингом по всій Україні можна займатися не тільки влітку, але й восени та навесні. Узимку раджу практикувати свою майстерність на сноуборді, а з потеплінням знову обов’язково повертатися до води.

Вейк-парк уже офіційно працює?

Так, ми відкрились на початку літа. На вечірку з приводу відкриття парку прийшло близько 200 гостей, ми приготували для них різноманітні цікавинки: сапсерфинг, виступи команди чірлідингу, повітряних акробатів, виконавців хіп-хоп, факельне шоу та майстер-класи з латиноамериканських танців.

Юристи були серед гостей?

Окремо за фахом не рахували, але, гадаю, що на одну юрфірму вистачило б.

Запитую всіх юристів: як хобі допомагає в роботі, а саме — в питанні пошуку клієнтів?

Будь-яке захоплення — це неодмінне заохочення до спілкування з іншими людьми та спосіб розширити коло знайомств. Не можу сказати, що вейкбординг — це масове явище. Швидше, це спосіб провести гарно час у тісній компанії. Між тим, проведення часу у дружній атмосфері допомагає вільно висловлювати власні думки, а довіра до дружного колективу — це можливість розповісти про свої проблеми. Мабуть тому, спілкування у вейк-парку допомагає знайти не тільки друзів та весело провести час, але й отримати допомогу будь-якого характеру. У моєму випадку допомога, яку я можу надати відвідувачам парку, це юридична порада та за необхідності супровід справи.

 

-->