Тема: Ладна робота

Iлона ТКАЧЕНКО,
PR-менеджер SDM Partners Law Firm

Корпоративна культура в юридичній фірмі є складовою системи ідей та цінностей

Сьогодні корпоративна культура — це невід’ємний атрибут будь-якої поважної організації. Для формування та підтримки цього атрибуту витрачається не менше зусиль, ніж для покращення власне якості послуг. Більше того, в юридичних фірмах підтримка корпоративної культури часто є складовою реалізації стратегії покращення послуг. Сам вираз «orporate culture став одним із найуживаніших у сфері бізнесу в країнах Заходу. Великі компанії надзвичайно прискіпливо ставляться до умов роботи їхніх працівників та сприяють створенню такої робочої атмосфери, щоб кожен із них перей­мав цінності та ідеї організації. У корпорації Google наразі працюють понад 47 000 осіб, однак їхні співробітники описують діяльність у ній як життя в одній родині, де цілком нормально після робочого дня зіграти зі своїм керівником у теніс чи просто невимушено провести час. То в чому ж полягає важливість корпоративної культури та чому і як вона впливає на ефективність роботи в цілому?

 

Системні цінності

Визначень власне поняття «корпоративна культура» є чимало. Загалом його можна сформулювати як систему цінностей, яку підтримує кожен працівник. Ця система може стосуватись багатьох аспектів: від зовнішнього вигляду співробітників до організацій неформальних зустрічей між ними. З одного боку, може здатися, що корпоративна культура лише додає працівникам додаткових зобов’язань перед фірмою, проте, як показує практика, дотримання цих зобов’язань напряму корелюється з професійним розвит­ком кожного окремого співробітника. Цей феномен пояснюється такими чинниками:

 

Розважлива атмосфера в колективі знімає зайве напруження при виконанні професійних обов’язків

Коли співробітник знає, що кожні два тижні колектив компанії, де він працює, влаштовує пікнік, на якому буде мінімум розмов про виконання запланованих завдань, натомість максимум гумору, він навряд чи буде з пересторогою ставитись до колег та охочіше ділитиметься з ними власним досвідом та перейматиме їхній досвід під час роботи. Неформальне спілкування сприяє підвищенню довіри між працівниками, а отже, сприяє вигідній для компанії кооперації між ними.

 

Ідентифікація працівників з фірмою

Щоб людина мала за честь відрекомендуватися співробітником певної компанії, часом недостатньо, щоб ця компанія мала загальновідоме ім’я. Значно зручніше асоціювати себе з місцем роботи, коли є відчуття приналежності до єдиної мети, якої прагне компанія. Для досягнення цього ефекту організації обирають найрізноманітніші засоби: введення єдиного стилю одягу, надання корпоративних знижок (аби співробітник міг оцінити результати власної праці як споживач) тощо. Найкращим результатом подібних практик є мотивація працівників власноруч рекламувати свою компанію та ідеї, що вона просуває.

 

Позитивна атмосфера серед співробітників справляє гідне враження на клієнта

Людина, котра прийшла до компанії задля отримання певних послуг, одразу помічає, з яким настроєм працює колектив. Відповідно, якщо працівники рідко комунікують між собою, мають неохайний вигляд та засмучене обличчя, то й очікування від надання послуг у такої людини будуть досить низькими. Отже, є ризик відмови від подальшої співпраці. Водночас клієнт відзначає і команди з високим рівнем корпоративної культури, де є взаємоповага та взаємодопомога. Такі колективи складають значно оптимістичніші враження і викликають довіру клієнтів.

 

Робота на перспективу

Юристи нашої фірми також вірять у позитивний ефект від підтримки власних традицій та цінностей, що складають корпоративну культуру компанії. Вона — досить багатогранна, оскільки має потужний вплив як на формування мікроклімату всередині колективу, так і на збільшення власної впізнаваності.

Важливим атрибутом співробітника компанії є діловий стиль одягу. Згідно з філософією фірми, для юриста надзвичайно важливо мати солідний та доглянутий зовнішній вигляд. Передусім це стосується його комунікації з клієнтами, адже на візуальному рівні підкреслює статус компанії та серйозність намірів співробітника щодо якісного надання юридичних послуг. Оскільки другого першого враження скласти не вийде, зовнішній вигляд має чи не найважливіше значення для початку налагодження ділових відносин. Також, враховуючи специфіку діяльності (зокрема, часті зустрічі з представниками публічної влади), цей елемент корпоративної культури сприяє створенню атмосфери реалізації спільної мети всередині компанії, її налаштуванню на один робочий лад. По п’ятницях дрес-код пом’якшується, проте це все ж не стосується випадків комунікації у цей день з клієнтами.

SDM Partners дбає і про професійний розвиток кожного співробітника. Для цього раз на кілька тижнів проводиться тімбілдінг, на якому керівництво підбиває підсумки поточної діяльності. Під час таких зустрічей працівники зазвичай розповідають анекдоти, невимушено спілкуються, святкують професійні перемоги та діляться досвідом задля роботи над помилками. Враховуючи неформальну атмосферу заходу, градус буденного напруження різко спадає, що сприяє подальшій плідній праці.

Також, окрім розвитку розумового, цінністю компанії є розвиток фізичний. Усі співробітники приділяють час різними видами спорту: теніс, біг, зайняття у тренажерному залі. Дехто навіть здобуває спортивні успіхи. Зокрема, партнер SDM Partners Фелікс Аронович отримував нагороди на змаганнях з настільного тенісу серед адвокатів у НААУ. Компанія не лише спонукає співробітників до підтримки фізичної форми, а й підтримує розвиток спорту в Україні загалом. Зокрема, фірма підтримує чемпіона України зі стронгмену 2018 — Павла Гайшу та компанію Sport Solutions Ukraine.

Корпоративна культура — це також робота на перспективу. Підтримка компанією молодих і талановитих юристів якнайкраще сприяє цій перспективі. Уже зараз у компанії працюють троє студентів, які обій­мають молодші юридичні посади в колективі та набувають надзвичайно цінні практичні навички, які знадобляться у подальшому. Повага та увага до тих, хто лише відкриває для себе світ справжньої юриспруденції, теж є невід’ємною цінністю компанії.

Тож користь впровадження корпоративної культури в будь-якій організації безпосередньо корелюється з досягненням її цілей у відповідній сфері. Чи це юридична фірма, чи спортивний клуб, чи політична партія в інтересах керівництва дбати про впровадження в колектив спільних ідей та цінностей. Система цих ідей та цінностей породжують єдину мету. А єдина мета — це чи не найкраща мотивація для співробітників діяти злагоджено. Коли співробітник одягається в одному стилі зі своїми колегами, разом із ними підтримує фізичну форму, невимушено проводить з ними час на зібраннях та бере участь у підготовці молодого покоління до дорослих викликів, він почувається частиною справді значного проекту, до розвитку якого неодмінно захоче докласти максимум зусиль.

-->