Школа: Освітні зорі

Анна КАНІВЕЦЬ

Рік діяльності інноваційної освітньої платформи Legal High School

Питання вдосконалення юридичної освіти і сьогодні є доволі актуальним. Поява такої освітньої платформи, як Legal High School, стала справжнім проривом у зміні традиційного шаблону правничої освіти. Це унікальна платформа на юридичному ринку, покликана саме для того, щоб дати знання та підвищити кваліфікацію практикуючих юристів. У LHS активно ведеться кампанія pro bono, завдяки чому представники державного сектора та університетів можуть проходити курси лекцій.

Рустам Колесник, шеф-редактор газети «Юридическая практика» та засновник LHS, прагнув вкласти в цю платформу найкраще з моделей американської та європейської освіти. Але, на його думку, ще є багато чого, що можна перейняти звідти.

За 2018 рік було запущено шість шкіл за різними напрямами: Школа судової практики, Школа корпоративного права та M&A, Школа податкової практики, Школа кримінальної практики, Школа реструктуризації та банкрутства, Школа інтелектуальної власності.

Ми вже готові до запуску нових та динамічно прогресуючих напрямів: Школи з банківського та фінансового права та Школи розвитку юридичного бізнесу.

Традиційним стало проведення LHS Discussion Hub з онлайн-трансляцією заходу для широкої аудиторії на початку блоку, де представники державного та приватного сектора мають змогу обговорити нагальні проблеми та висловити власну думку з різних питань.

Коли діяльність LHS тільки розпочиналась, Наталія Кузнєцова, голова Наглядової ради LHS, дійсний член (академік) Національної академії правових наук України, член Ради з питань судової реформи, арбітр Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України, професор, д.ю.н., зазначила: «Початковою ідеєю було створення в процесі нав­чання потужної практичної складової в особі висококваліфікованих суддів, партнерів провідних юридичних фірм, які мають багатий дос­від адвокатської роботи, вчених, які поєднують свою дослідницьку та педагогічну діяльність з юридичною практикою. Одним словом, залучити до участі в роботі LHS тільки таких лекторів, яким є про що розповісти, є чим поділитися і в яких є чому вчитися». LHS може похвалитися потужним лекторським складом, адже це партнери провідних юридичних фірм України, судді, державні службовці, керівники юридичних департаментів великих підприємств і міжнародні спікери.

Проект підтримали більшість державних органів, з якими Legal High School підписала меморандуми про співпрацю: Антимонопольний комітет України, Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, Міністерство юстиції України, Головне територіальне управління юстиції в м. Києві, Державна судова адміністрація України, Вища рада правосуддя. А також провідні вищі навчальні заклади: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Академія адвокатури України, Національна академія управління, факультет соціології і права Національного технічного інституту «Київський політехнічний університет» імені Ігоря Сікорського, Київський національний економічний університет, юридичний факультет Національного університету біоресурсів і природокористування України та Київський університет імені Бориса Грінченка. А також студентські громадські організації: ELSA та Ліга студентів АПУ.

Бонусом для слухачів з адвокатським посвідченням є переваги отримання балів з підвищення кваліфікації від Національної асоціації адвокатів України.

У вересні цього року було проведено День кар’єри в LHS, на якому були представлені провідні юридичні фірми України та державні органи влади. Було створено HR-club, де слухачі мають змогу знайти вакансії від провідних юридичних фірм України та стежити за актуальними новинами на юридичному ринку.

Окрім освітнього напряму, LHS пропонує цікавий нетворкінг серед слухачів, спікерів, представників державного сектора та суддівського корпусу. Так, було проведено перший LHS Opening Quiz під девізом «Шукайте гру там, де вона є». Це був новий формат інтелектуальної гри, під час якої команди намагалися впоратися з цікавими запитаннями.

На особливу увагу заслуговують партнери, які повірили та підтримали проект освітньої платформи. Цього року партнерами LHS є: генеральний партнер — ЮФ Evris, професійний партнер — МЮГ Eterna Law, офіційний партнер — ЮФ «Антіка», генеральний партнер Школи судової практики — ЮГ LCF, генеральний партнер Школи корпоративного права та M&A — МЮФ Baker McKenzie, генеральний партнер Школи податкової практики — ЮК MORIS GROUP, генеральний партнер Школи кримінальної практики — ЮК EQUITY, експертний партнер Школи кримінальної практики — АО Barristers, партнер Школи з реструктуризації та банкрутства — ЮФ Evris, професійний партнер Школи з реструктуризації та банкрутства — ЮГ LCF.

Наступного року на вас чекає ще більше актуальних тем, цікавих дискусій і топових спікерів. Нагадуємо, що вже відкрито набір на річний курс навчання, розрахований на юристів, які хочуть відточити навички у своїй сфері або опанувати нову практику. Набір триватиме до 25 січня 2019 року. Створено два нових напрями: Школа банківського та фінансового права і Школа розвитку юридичного бізнесу. На вас чекають вісім шкіл з найприбутковіших галузей, найкращі спікери та зручний формат навчання. 17 грудня було запущено новий нап­рям Legal High School — LHS GR Meeting, яким відкрито серію зустрічей з представниками державного сектора. Ми розпочали зустрічі з теми «Антиконкурентні узгоджені дії в пуб­лічних закупівлях: погляд АМКУ та експертів».

Зараз саме час визначитися з цікавою для вас практикою, обрати свій напрям у LHS та спланувати нав­чання на наступний рік.

-->