№12 Грудень 2018 року → У вільний час

Колонка редактора: Роковий рік

Кажуть, що новий суперпесимістичний прогноз на 2019 рік уже готовий. Там є все: посухи, голод, біженці, здобутки від фанів пана Трампа та продовження російської агресії.

Чесно, я збиралась писати про те, що діти, які мають народитися в найближчі роки, будуть жити в світі, який відрізнятиметься від нашого так, як цей час від початку ХХ століття. Можна довго фантазувати про перемогу над багатьма хворобами та старістю, але кожної миттєвості історія може піти в інший бік. Голод­ні біженці можуть зірвати свято технологічного соціалізму, а психопат, який отримає доступ до дешевої їжі, може стати диктатором усього «третього» світу.

Ще більше неймовірних сценаріїв є у письменника Бена Елтона. Його вислови не розбирають на мудрі цитати в соцмережах, а нові книжки чомусь не прийнято дарувати як корпоративні подарунки. «Вікіпедія» його видає за пошуком «комік». Але тільки він може написати антиутопію з іронією та любов’ю до головного героя. «Час та знову час» якраз про страшне ХХ століття та спроби його виправити одним пострілом.

Бережіть один одного та з Новим роком!

 

Марина БАХОЛДІНА,

редактор розділу «У вільний час»

 

-->