Форум: Взятися за чисту монету

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Період очищення банківської системи завершився, сфера поступово відновлюється — переконані учасники V Legal Banking Forum

Представники банківського сектора ратують за встановлення рівних конкурентних правил для всіх учасників ринку. А представники Національного банку України парирують — конкурентних правил неможливо досягти без потужного регулятора. Про це говорилося 6 лютого ц.р. у рамках V Legal Banking Forum — галузевого заходу, яким газета «Юридическая практика» відкрила event-сезон-2019. Співорганізатором форуму виступив «Фінансовий клуб», а генеральним партнером — ЮК L.I.Group. У фокусі дискусій: вектори розвитку банківського сектора, FinTech і нові виклики для банків, спори за участю банків, проблемні активи, фінансовий моніторинг та валютний контроль, відповідальність власників банків.

З досягнень банківського сектора учасники виділили макроекономічну стабільність (зниження інфляції), стабілізацію валютного ринку, ріст ВВП, відновлення довіри вкладників та відновлення кредитування. Також зазначалось, що період очищення банківської системи завершився, а сфера поступово відновлюється. Попри те, що країна вже три роки живе в умовах стабільної валюти, обсяг тіньової економіки не зменшився. Саме тому треба зосередитися на реалізації ідей про іпотечне кредитування, зменшенні кількості проблемних кредитів, корпоративному управлінні, поліпшенні інвестиційного клімату.