Преамбула: Філософія бренда

Наталія ФЕДИК,
керуючий партнер АО LEZO

Як завжди, читачів нового номера журналу вітає український юрист

Коли в 90-ті роки минулого сторіччя іноземні юридичні фірми почали стрімку експансію на пострадянському просторі, сила міжнародних брендів забезпечила їх роботою на десятиліття вперед. Інвестор від початку дивився, хто з відомих юридичних фірм присутній на ринку, обме­жуючись декількома іменами на вибір. У ті часи ще не було професійних рейтингів, а локальні юридичні фірми тільки починали усвідомлювати логіку клієнтського вибору та нарощувати власний досвід та амбіції.

Що протиставити великому бізнесу зі світовим ім’ям і багаторічною історією? Відповідь на це питання намагалися дати засновники перших українських юрфірм. Як утримати вимогливого клієнта сьогодні, який мислить, насамперед, категоріями співвідношення якості, швидкості, комфорту спілкування та ціни? Пошук відповідей та розробку індивідуальних рішень тепер уже робить увесь ринок — від старожилів до молодих амбітних гравців.

У висококонкурентному світі юридичних послуг залишатися ­no-name firm може дозволити собі хіба що короткостроковий бізнес-проект. Системний підхід до розвитку фірми потребує кропіткої роботи над корпоративним брендом. Яка філософія бренда закладається всередині компанії та який меседж він несе у зовнішній світ? Які асоціації він викликає у клієнта? Як сприймається конкурентами?

Так, ринок суттєво змінився, і, окрім бездоганного виконання юридичної роботи (до речі, юристи інколи забувають, що це, радше, основа бізнесу, ніж конкурентна перевага), юридична фірма має пропонувати вирішення бізнес-завдань.