Подія: Подати сигнал

Підвищення транспарентності діяльності АМКУ є позитивним сигналом для бізнесу, вважають учасники V Ukrainian Antitrust Forum

Економічний ефект від діяльності Антимонопольного комітету України (АМКУ) в двадцять разів перевищує бюджет відомства. І йдеться не про штрафи, а певні позитивні наслідки для ринків. На цьому наголошувалось у ході V Ukrainian Antitrust Forum, який відбувся 29 травня 2019 року у Києві. Незмінним організатором заходу, який став чи не найголовнішою подією року для конкурентної галузі, виступила газета «Юридическая практика». Генеральний партнер форуму — Asters, експертний — АО Arzinger.

Обговорюючи глобальний вимір захисту конкуренції, одні експерти відзначали, що дискреція у антимонопольного відомства повинна бути — і чим вона більша, тим прозорішою має бути діяльність АМКУ. З такою позицією погоджувалися не всі, але спікери зійшлися на думці, що підвищення транспарентності діяльності Комітету — це позитивний сигнал для бізнесу. Що стосується пріоритетних ринків у частині правозастосування, то це енергетика, фармацевтика, мінеральні добрива, рітейл, інфраструктура (діяльність морських портів та аеропортів), ринок туристичних послуг.

Також на форумі обговорювались питання недобросовісної конкуренції, маркетингу, дистрибуції, розслідувань та досліджень галузевих ринків, а також питання державної допомоги та державних закупівель, які вже стали повноцінними галузями практик.