№6 Червень 2019 року → У вільний час

Колонка редактора: Про мрії та обмеження

— Ким ти хочеш стати, коли ви­ростеш?

— Генералом!

Йшов 1967 рік: пройшла Шестиденна війна, заарештували В’ячеслава Чорновола, зробили першу у світі пересадку серця, але в СРСР, де відбувався цей діалог, генералами чи генеральшами не ставали навіть доч­ки генералів.

2019-й — шостий рік війни в Україні — дівчат нарешті приймають на навчання у військовий ліцей ім. Богуна. Поки обіцяють, що підготовка буде у військові виші на гуманітарні спеціальності — кібербезпека, військові психологи, військові юристи. Але кажуть, що дівчата за бажанням зможуть обрати собі спеціалізацію, пов’язану безпосередньо з виконанням бойових завдань.

Торік звання генерал-майора вперше було присвоєне жінці — начальниці військово-медичного управління Служби безпеки України. Але чи будуть наші дівчата генеральшами чи генералами, залежить здебільшого не від правил правопису, а від ставлення до жінки як до рівної, а не як до найвідданішого друга людини.

Якщо хтось вважає, що дискримінація — це вигадки невдоволених чи проплачених експертів, просто згадайте п’ятирічну дівчинку, яка не могла мріяти про військову кар’єру. А хлопчик міг.

 

Марина БАХОЛДІНА,

редактор розділу «У вільний час»