№6 Червень 2019 року → У вільний час

Хобі: Універсальний солдат

Силу, витривалість і спритність розвиває кросфіт. Чому юристи обирають саме цей вид спорту як хобі? Може, тому, що «універсальний солдат» — це важлива конкурентна перевага?

Антон Лященко, керівний партнер правничої групи Colares, — наш нинішній герой, а кросфіт — його доволі несподіване захоплення. Як перебороти себе і зробити неможливе, читайте далі.

 

Для тих читачів, хто не в темі, кросфіт — що це за вид спорту?

Кросфіт — це система фізичної підготовки, основу якої складають важка атлетика, гімнастика, аеробіка, гирьовий спорт, комплекси вправ стронгмен та інших видів спорту. Тут використовуються навантаження, спрямовані на розвиток одразу декількох фізичних якостей, таких як сила, витривалість і спритність. У перекладі з англійської cross — перетинати/схрещувати; fit — фітнес, тобто «схрещений фітнес» або, іншими словами, той, що увібрав у себе все з фітнесу.

Кросфіт — система кругового тренування, під час якого спортсмену потрібно виконати за мінімальний час певний комплекс вправ. Причому вправи потрібно виконувати з великою інтенсивністю. Будьте готові виконувати тяги, жими, ривки, поштовхи, підйоми на груди і комбінації цих вправ з гирями, штангами і гантелями. Разом із тим не забудьте про вправи з власною вагою: бруси, турнік, кільця, стрибки, вистрибування, випади. Необхідно також пам’ятати і про вправи на витривалість: біг, скакалка, кардіотренажери, плавання, велосипед.

Лише уявіть, вам якнайшвидше треба зробити такий комплекс вправ:

— пробігти 1 км;

— підтягнутися 50 разів;

— присісти зі штангою 20 разів;

— вилізти на канат (довжиною 4 метри) 10 разів.

Або, наприклад, один цикл вправ включає:

— 100 стрибків на скакалці;

— 20 віджимань від підлоги;

— 10 виходів на турнік.

Вам необхідно за 15 хвилин зробити якомога більше циклів.

Насправді комплексів вправ є незліченна кількість. Ці тренування не повторюються день у день, тому не набридають. Кожне тренування — це робота не на певну групу м’язів, а на все ваше тіло. Це інтенсивне і об’ємне тренування, на якому доводиться викладатися.

Згоден із тими, хто тренувальну ідею кросфіт вважає найкращою в плані загального фізичного розвитку.

 

Як ви прийшли у кросфіт? Зазвичай це ті, кому мало звичайного спорту, чи ті, хто дивився бої гладіаторів по ТБ і прагнув саме таких змагань?

Мені було достатньо проаналізувати плюси цього виду спорту.

По-перше, різноманітність занять ніколи не змусить вас нудьгувати на тренуваннях. По-друге, групові заняття завжди проходять позитивно і з невеликою часткою конкуренції, що додає азарту і бажання займатися все більше і більше. По-третє, ви станете просто-таки універсальним солдатом, зможете з легкістю пробігти 1 км, потягати тяжкості, підтягнутися і ще пробігти без особливих труднощів.

Кросфіт допоможе при будь-якому наборі важких випробувань, з якими стикаєшся як на роботі, так і в повсякденному житті: поклеїти шпалери, добігти до поля — викопати картоплю, принести кілька мішків з нею до будинку, а в разі знеструмленого ліфта — підняти на 9-й поверх; ­забрати в правоохоронному органі томи кримінальної справи і донести їх до офісу.

 

З чого починати «чайникам»? Яких помилок можна уникнути з професійним тренером?

Навіть якщо атлет добре розуміє принципи кросфіту, вкрай важливо спочатку або користуватися наявними програмами тренувань, або розробити з досвідченим тренером власну. Робити це самостійно, ще погано розуміючи можливості власного тіла, не рекомендую. Це може призвести до ушкоджень і навіть загального погіршення самопочуття.

Крім того, як і будь-який спорт, пов’язаний з вільною вагою, кросфіт травмонебезпечний. Важливо ретельно дотримуватися техніки вправ, не прагнучи непотрібних рекордів, а також неприпустимо халатно ставитися до вправ.

Дам практичну пораду: щоб вивчити і правильно тренуватися за системою кросфіт, потрібно знайти досвідченого тренера. Заняття кросфітом є дуже інтенсивними і несуть колосальні навантаження, деякі вправи потребують складної технічної підготовки, наприклад кільця, ривки і поштовхи. Новачкові такі вправи виконати складно, тому, щоб уникнути травмування, займатися потрібно під контролем інструктора.

 

Хто для вас є взірцем цього виду спорту? Чи берете участь у змаганнях і з яким результатом?

Кросфіт, на відміну від інших фітнес-напрямів, — це змагальний вид спорту, турніри з якого проходять по всьому світу. Найголовніший турнір для кожного кросфіт-атлета — «Ігри кросфіт», які проводяться щороку з 2007-го. Спочатку атлети з усього світу роблять п’ять комплексів вправ. Далі переможці з кожного регіону збираються для визначення найпідготовленішого спортсмена. Цікавий той факт, що ти, так само як і сотні тисяч атлетів, завантажуєш свої результати в одну турнірну таблицю, де можна з легкістю визначити своє місце в країні, на континенті, у світі.

У 2011—2014 роках найпідготовленішим кросфітівцем був американець Річ Фронінг. Його можу назвати взірцем цього виду спорту.

2019-го я взяв участь в «Іграх кросфіт» та посів 77 місце серед атлетів з України (за першість змагалися понад 250 спортсменів). Як для юриста-практика та керівника юридичної компанії, що стрімко розвивається, — це непоганий результат.

 

Як гадаєте, що спільного в юридичній практиці та кросфіті?

І кросфіт, і юридична практика — це важка праця, яка потребує дисципліни, бажання, мотивації та постійного самовдосконалення.

Кидати заняття на півдорозі, не закінчивши тренування, — проти правил кросфіту. Так само, як і не довести справу клієнта до бажаного результату, — проти правил юриста.

Уміння перебороти себе, зробити неможливе — обов’язкова якість як для юриста, так і для спортсмена.

 

Як ви знаходите час на тренування?

Зазвичай люди ходять на тренування тричі на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця або вівторок, четвер, субота) після роботи годину на сьому вечора. Проте як би не хотілося вирватись з роботи о 18:00 (колеги-адвокати мене зрозуміють), мені це майже ніколи не вдається. Тому, буває, приходжу на тренування о восьмій, дев’ятій або навіть десятій годині вечора. Тут не можу не подякувати адміністрації кросфіт-залу, в якому тренуюсь, за розуміння і за те, що терпляче чекають, поки я закінчу тренування, і лише після цього зачиняють зал.

 

Традиційне запитання: чи знаходили ви клієнтів під час свого хобі?

Через постійні зустрічі, наради, лекції я використовую тренування як антидепресант і під час перебування в кросфіт-залі намагаюсь абстрагуватися від робочих питань. Однак, попри це, деякі знайомства, розпочаті під час хобі, плавно переходять у переговорну мого офісу.

 

-->