Преамбула: Пограти м’язами

Сергій ЛИСЕНКО,
засновник Gracers Law Firm

Як завжди, читачів нового номера журналу вітає український юрист

Керувати колективом юристів — одна з найцікавіших та водночас найскладніших речей у менеджменті юридичного бізнесу. Юридична фірма рівня ТОП­50 має складатися з першокласних юристів, досвідчених фахівців у своїй спеціалізації. А першокласний юрист — це завжди амбітність, упевненість у своїй позиції, рішучість у власних діях, трішки егоцентричності та самолюбства. Створити міцний та боєздатний колектив з таких самодостатніх людей, то велика наука. Ще складніше — нарощувати м’язи такого колективу, робити його міцнішим і тримати в тонусі!

Наприкінці кожного року керуючі партнери, немов бодібілдери, виходять на поміст Форуму просування юридичного бізнесу, організованого газетою «Юридическая практика», аби пограти своїми мускулами на публіці та продемонструвати, хто і як підріс за цей період. У того партнера зміцніли «біцепси судової практики», в другого — немов на дріжджах, ростуть «трапеції податкового права», інші тримають у тонусі свій «рельєфний торс корпоративного законодавства»… У сучасної юридичної фірми кожна практика — це окремий м’яз, проте лише в гармонійній «прокачці» вони створюють прекрасний ансамбль боєздатного і конкурентоспроможного колективу.

Яким чином сформувати єдину дружну команду з людей різного віку, матеріального статку та соціальних інтересів? У цьому випадку на допомогу приходять HR­спеціалісти та фахівці з розвитку бізнесу, які для підвищення ефективності роботи команди організовують тимбілдинг. Такі корпоративні заходи можуть мати не лише святковий, а й творчий, інтелектуальний або навіть екстремальний характер: чи то перегони на джипах з перешкодами, чи проходження веселого квесту, чи небезпечний спуск на байдарці гірською річкою.

Завдяки таким корпоративним заходам невидимі бар’єри між співробітниками зникають, а керівник може виявити у своїх підопічних безліч лідерських, організаційних та інших прихованих талантів. Організм юридичної фірми міцнішає, м’язи департаментів зростають, а керуючий партнер на деякий час може розслабитися та відчути себе справжнім Містером Олімпія!